Zoox از رباتکسی خودران خود رونمایی کرده و زمینه را برای سرویس تحرک آمازون هموار می کند


در چارچوب: Zoox از سال 2014 روی robotoxi کار کرده است. پس از یک مشاجره داخلی که مدیرعامل و بنیانگذار تیم کنتلی-کلی در سال 2018 شرکت را ترک کرد ، آمازون به کمک خود شتافت. اکنون این دو امیدوارند که با اولین کالسکه چهار سرنشین Zoox یک سرویس تاکسی مستقل دریافت کنند.

معرفی Robotaxi Zoox بالاخره اولین اتومبیل مستقل خود را معرفی کرد. اتومبیل بدون راننده که برای جابجایی مردم از نقطه A به نقطه B طراحی شده است ، شباهت زیادی به وانت تحویل Nuro دارد که سرانجام شرکت هایی مانند Kroger ، Domino’s و CVS قصد دارند از آن برای تحویل محصولات استفاده کنند.

https://www.youtube.com/watch؟v=3r7PEl0tMSk

این باگ برقی جمع و جور دارای دو صندلی رو به روی هم است تا امکان مکالمه آسان بین چهار سوارکار را فراهم کند. از امکانات موجود در محفظه مسافر می توان به نگهدارنده های فنجان ، تشک های شارژ بی سیم و صفحه نمایش لمسی در هر چهار بازو برای کنترل موسیقی ، AC و GPS اشاره کرد. همچنین این سیستم از یک کیسه هوای جدید منحصر به فرد برخوردار است که برای قرارگیری رو در رو طراحی شده است.

Zoox می گوید که رباتاکسی دارای یک درایو “دو طرفه” است ، به این معنی که می تواند به همین راحتی به جلو یا عقب حرکت کند. بنابراین هرگز نباید برگردید مگر اینکه نیاز به چرخش داشته باشید. اما هنگام رانندگی با چهار چرخ ، چرخش پیچ ها یا سایر مانورهای باریک نسیم است. این موقعیت ها با کمک مجموعه ای متشکل از شش LIDAR و چندین سنسور رادار که از هر زاویه دید 270 درجه برای آن فراهم می کنند ، شرایط رانندگی را کنترل می کند. این سیستم ها برای برداشتن اشیا و وسایل نقلیه دیگر در فاصله حداکثر 150 متری حساسیت کافی دارند.

حتما بخوانید:
اولین قدم ورود به سایت اپل ایدی است

این شرکت با استفاده از یک باتری 133 کیلووات ساعتی ادعا می کند که تاکسی می تواند تا 75 مایل در ساعت حرکت کند. بنابراین ، اگرچه Zoox نمونه های اولیه را فقط در خیابان های چندین شهر از جمله سانفرانسیسکو و لاس وگاس آزمایش کرده است ، اما این خودرو توانایی رانندگی در بزرگراه ها را دارد.

شرکت مادر آمازون مذاکرات برای خرید Zoox را در ماه مه سال جاری آغاز کرد و قرارداد را در ماه ژوئن نهایی کرد. در آن زمان ، آمازون گفت که این شرکت را خریداری کرده است تا “کمک کند تحقق چشم انداز خود را از یک استقبال مستقل.” اولین رکورد عمومی Zoox برای این دوره مناسب به نظر می رسد.


منبع: tanha-news.ir