[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ در این هفته نسخه عمومی پلتفرم Valve که به طور خاص برای این کشور طراحی شده و قوانین سختگیرانه آن ، که برای آن بازیها مورد تأیید دولت قرار می گیرند ، در انتظار عمومی Steam China بود. اگرچه به کاربران چینی سرورهای خاص خود را برای بازی می دهد ، اما فقط 53 بازی در دسترس است و هیچ یک از ویژگی های معمول جامعه نیست.

Valve سال ها با ناشر چینی Perfect World ، شرکت پشتیبان Remnant: From the Ashes ، در Steam China کار کرده است. PC Gamer گزارش می دهد ، در حالی که نسخه بین المللی Steam در کشور موجود است و بدون VPN در دسترس است ، بسیاری از ویژگی های انجمن به راحتی قابل دسترسی نیستند.

تقریباً تمام بازی های موجود در نسخه بین المللی Steam با مقررات رسانه های چین مطابقت ندارند و همین امر حضور آن را از نظر قانونی در این کشور زیر سوال می برد. با نسخه مخصوص چین ، هر بازی دارای مجوز از دولت چین است – همه 53. نسخه استاندارد Steam برای مقایسه دارای 21131 بازی و DLC است.

برخی از عناوین Steam China شامل Valve Classics Counter-Strike: Global Offensive و Dota 2. مفید است که حسابهای بین المللی Steam می توانند به Steam China منتقل شوند ، از جمله موجودی کیف پول و هر یک از بازیهای خریداری شده مجاز در کشور. علاوه بر این ، تمام بازی های خریداری شده در Steam China روی نسخه بین المللی اجرا می شوند.

ویژگی های انجمن ، از جمله Steam Workshop ، انجمن ها ، صفحات انجمن و راهنماها ، در Steam China وجود ندارد ، اگرچه بررسی های گرفته شده از هر دو نسخه Steam همچنان باقی مانده است.

اگرچه هر دو نسخه Steam در حال حاضر در چین در حال فعالیت هستند ، اما این نگرانی وجود دارد که این بین المللی در نهایت به لیست طولانی سرویس های اینترنت غربی مسدود شده چین بپیوندد. چنین حرکتی برای گیمرها و توسعه دهندگان ویرانگر خواهد بود ، زیرا دومی اغلب سالها منتظر دریافت مجوز دولتی هستند.

علاوه بر Steam ، با فرض کاهش کمبود ، به زودی گیمرهای چینی می توانند پلی استیشن 5 را نیز در این کشور خریداری کنند. چین سرانجام پس از 14 سال تحریم ، در سال 2015 تولید و فروش کنسول بازی های ویدیویی را مجاز دانست.

در حال حاضر Steam شاهد رکورد شماره های کاربر است. در اوایل هفته جاری ، یک رکورد 26.4 میلیون نفر این سرویس را بهم پیوند دادند و رکورد ماه گذشته را شکست.[ad_2]

منبع: tanha-news.ir