Spotify پس از نشت پایگاه داده خارجی بیش از 300000 رمز عبور کاربر را بازنشانی می کند


با نامه: Spotify به راحتی یکی از محبوب ترین سرویس های پخش موسیقی در جهان است و دلیل خوبی هم دارد: راحت است و کتابخانه موسیقی آن بسیار بزرگ است (و به طور مداوم در حال رشد است). هرچه پایگاه کاربری سرویس بیشتر باشد ، خطر نقض امنیت بیشتر خواهد بود ، زیرا طرفداران Spotify اخیراً راه سخت را یاد گرفته اند. صدها هزار کاربر تحت تأثیر نشت پایگاه داده شخص ثالث قرار دارند ، که اطلاعات ورود به سیستم را فاش می کند و باعث می شود تا حداکثر 350،000 رمز ورود توسط شرکت تنظیم شود.

برای روشن شدن کامل ، Spotify خودم به هیچ وجه مورد حمله یا تخلف قرار نگرفته است (تا آنجا که ما می دانیم). حملات احراز هویت هنگامی رخ می دهد که پایگاه داده های رمزعبور بزرگ به شبکه نشت کنند و هکرها سعی کنند از اعتبار نمایش داده شده در بیشترین تعداد سایت استفاده کنند. به ناچار آنها می توانند حداقل به چند سایت و سرویس دسترسی داشته باشند.

اگر بهداشت صحیح رمز عبور را رعایت کنید و مطمئن شوید که از اعتبار ورود به سیستم در چندین وب سایت یا سرویس مجدداً استفاده نمی کنید ، احتمال گرفتار شدن در یکی از این موارد نقض تقریباً به صفر می رسد. با این حال ، همانطور که بسیاری از ما با بستگان کمتر شناخته شده می دانیم ، همه این کار را نمی کنند.

متاسفانه برای Spotify ، به نظر می رسد بیش از 300000 کاربر آن در این اردوگاه حضور دارند. اگر شما هم یکی از آنها هستید و اخیراً اعلان تنظیم مجدد رمز عبور را از Spotify دریافت کرده اید ، اکیداً توصیه می کنیم رمز ورود خود را در سایر وب سایت هایی که از اعتبار یکسان برای آنها استفاده کرده اید ، تنظیم کنید.

حتما بخوانید:
میزان درآمد یک تعمیرکار ایسیو چقدر است؟

تمام این داده ها در یک پایگاه داده “72 گیگابایتی” حاوی بیش از “380 میلیون رکورد” نمایش داده شد. پایگاه داده ای یافت شده و وجود آن توسط محققان vpnMentor ، وبلاگی با موضوع امنیت سایبری و حفظ حریم خصوصی در اینترنت ، به صورت علنی آشکار شده است. سایر داده های vpnMentor موجود در پایگاه داده شامل آدرس های ایمیل و کشورهای محل اقامت است.

باز هم ، هیچ یک از اینها تقصیر اسپاتیفای نیست. همانطور که vpnMentor اشاره کرد ، شرکت ها نمی توانند کاربران را از استفاده و استفاده مجدد از رمزهای عبور ضعیف منصرف کنند – آنها فقط می توانند به کاربران کمک کنند تا حساب های خود را دوباره بدست آورند ، به همین دلیل Spotify این تنظیم مجدد رمز عبور را انجام داد.


منبع: tanha-news.ir