[ad_1]

تصویر بزرگ: Starlink ، سرویس اینترنت باند پهن ماهواره ای SpaceX ، در حال حاضر بیش از 10،000 کاربر به عنوان بخشی از برنامه عمومی بتا فعلی خود دارد. این برنامه هنوز در مرحله بسیار ابتدایی است ، اما به گفته برخی از کاربران ، این برنامه با سخت افزار جامد و سرعت های بهتر از حد انتظار بسیار عالی شروع شده است.

SpaceX در دادخواست اخیر خود به کمیسیون ارتباطات فدرال ، که در آن Starlink Services تلاش می کند تا به عنوان یک اپراتور مخابراتی واجد شرایط شناخته شود ، چیزهای زیادی را فاش کرد.

Better than Nothing Beta در ماه اکتبر گذشته برای انتخاب ساکنان مناطقی از ایالات متحده ، کانادا و انگلستان راه اندازی شد. Starlink در سQالات متداول خود یادداشت می کند که کاربران می توانند انتظار داشته باشند که سرعت داده ها از 50 مگابایت بر ثانیه تا 150 مگابایت بر ثانیه با تأخیر بین 20 میلی ثانیه تا 40 میلی ثانیه باشد.

طبق برخی از تست های سرعت اولیه ، برخی از کاربران نتیجه ای فراتر از انتظارات می گیرند – در برخی موارد بیش از 200 مگابایت بر ثانیه.

با ورود ماهواره های بیشتر به فضا و بهبود نرم افزار شبکه ، مشتریان می توانند سرعت های حتی بهتری را انتظار داشته باشند.

سرویس اینترنت Starlink با قیمت 99 دلار در ماه ، به علاوه هزینه یکبار هزینه 499 دلار برای کیت نصب ، خرده فروشی می کند.

در اواخر سال 2018 ، FCC به SpaceX اجازه داد تا صورت فلکی را با مدار زمین بسیار کم ، متشکل از هزاران ماهواره کوچک که اینترنت را پخش می کنند ، مستقر و اداره کند. این شرکت از اواسط سال 2019 ارسال آنها را به فضا آغاز کرده و قصد دارد تا چند سال آینده نیز این کار را ادامه دهد.

Starlink امیدوار است که کمیته دادخواست را تا 7 ژوئن 2021 تصویب کند “تا خدمات Starlink بتواند مهلت کمیسیون را برای تعیین ETC با هدف دریافت پشتیبانی از RDOF رعایت کند.”

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر