[ad_1]

TL ؛ دکتر: به نظر می رسد سونی در فروش کنسول های نسل بعدی نسبت به مایکروسافت از مزیت قابل توجهی برخوردار است. تا کنون ، پلی استیشن 5 تقریباً دو برابر دستگاه های Xbox Series X | S. در سطح جهانی ، PS5 کنسول مورد علاقه در همه 12 کشور است. با این حال ، ایالات متحده و چین XBSX را ترجیح می دهند.

جنگ نسل بعدی کنسول تمام نشده است ، اما آمار فروش سال 2020 به پایان رسیده است و پلی استیشن 5 سونی از نظر سهم بازار از Xbox Series X پیشی گرفته است. گروه تجزیه و تحلیل بازار GamingSmart خاطرنشان می کند که در پایان دسامبر ، PS5 با فروش 4.48 میلیون فروش در مقایسه با 2.4 میلیون نسل جدید Xbox Xbox ، تقریبا دو سوم بازار را مدیریت کرد. تحلیلگران برعکس انتظار مصرف کننده در ماه اکتبر برعکس آن را پیش بینی کرده بودند.

PlayStation همچنین در تقریباً تمام 167 کشور مورد تجزیه و تحلیل بر فروش تسلط دارد. Xbox فقط در 12 منطقه پیشتاز است. با این حال ، مایکروسافت در دو بازار مهم – ایالات متحده و چین جای خود را به سونی داد. در ایالات متحده ، Xbox به سختی از PS5 ، 50.18 تا 49.80٪ بهتر عمل می کند. سلطه آن در چین کمی مشخص تر است ، جایی که دارای اشباع 60.45 درصد است. مایکروسافت همچنین در دموگرافیک مکزیک ، 62.27٪ تا 37.73٪ ، فرماندهی می کند.

با وجود رهبری پیشرو سونی ، مایکروسافت طی چند سال گذشته به آرامی در بازار کنسول ها جای خود را به دست آورده است. در سال 2018 ، کنسول های Xbox 25.29 درصد از سهم را به خود اختصاص دادند. تا سال 2019 ، افت خود را به 37.41 افزایش داده است. در سال 2020 ، کل سهم بازار Xbox 39.29٪ است. اگر مایکروسافت این روند صعودی را ادامه دهد ، می تواند از پس رقیب خود برآید.

همچنین شرایط راه اندازی غیرمعمولی وجود دارد که شرکت ها با این نسل روبرو می شوند تا آنها را در نظر بگیرند. ویروس کرونا ویروس برنامه های تولید را لغو کرد ، بنابراین تجهیزات برای هر دو کنسول احتمالاً به اندازه دلخواه هر دو تیم نبود. همچنین به نظر می رسد که افزایش قابل توجهی در فعالیت اسکالپر نسبت به نسل های قبلی وجود دارد. این دو عامل توانسته اند فروش مجدد کنسول های نسل بعدی را به دامنه 1000 دلار سایت مانند eBay هدایت کنند.

با شروع سال 2021 احتمالاً اوضاع کمی آرام خواهد شد. سونی و مایکروسافت هر دو وعده تحویل بیشتر و مکرر را داده اند که با افزایش در دسترس بودن خرده فروشی ، باید قیمت پوست سر را کاهش دهد.

اعتبار تصویر: GamingSmart

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir