Neuralink الون ماسک امیدوار است که آزمایش های انسانی امسال را آغاز کند


با نگاه به آینده: مأموریت Neuralink استفاده از رابط های نوآورانه ماشین و مغز است تا در نهایت بیماری های عصبی کشنده را درمان کند و دستگاه های ما را به سادگی با استفاده از ذهن کنترل کند. همانطور که الون ماسک پیشنهاد می کند ، اگر FDA آزمایشات انسانی را در سال جاری تصویب کند ، این شرکت می تواند گام مهمی در این راستا بردارد. این شرکت قبلاً با موفقیت با نخستی ها و خوک ها آزمایش کرده است.

ایلان ماسک Neuralink را در سال 2017 با هدف برقراری ارتباط مستقیم بین مغز انسان و ماشین آلات راه اندازی کرد.

اگرچه فناوری در حال توسعه مطمئناً جالب توجه است و كاربردهای بسیاری را به همراه دارد ، اما این شركت هنوز روی انسان آزمایش نكرده است. این ممکن است تغییر کند ، زیرا ماسک اخیراً گفت که Neuralink می تواند تأیید FDA را برای شروع آزمایشات انسانی از سال جاری دریافت کند.

مدیر عامل اسپیس ایکس و تسلا این خبر کوچک را در پاسخ به یک کاربر توییتر که به دلیل فلج بخشی از آزمایش بالینی Neuralink پیشنهاد کرد ، منتشر کرد.

تهیه روش حرکت برای افراد معلول ، کاربردی عالی از فناوری Neuralink خواهد بود. سایر بیماری های عصبی مانند زوال عقل و بیماری آلزایمر می توانند درمان شوند یا حداقل به میزان قابل توجهی کشنده تر باشند. با این حال ، به گفته ماسک ، به نظر می رسد اهداف بلند مدت این شرکت “همزیستی هوش انسانی / انسانی” باشد.

حتما بخوانید:
نخست وزیر انگلیس از سال 2030 وسایل نقلیه با موتورهای احتراق داخلی را ممنوع می کند

ماسک اخیراً به یک برنامه گفتگو در کلابهاوس موسوم به نمایش زمان خوب (Good Time Show) رفت و در آنجا برخی پیشرفتهای Neuralink را فاش کرد. ماسک گفت: “ما در حال حاضر یک میمون با کاشت بی سیم در جمجمه آنها و سیم های کوچک داریم که می توانند با استفاده از ذهن او بازی های ویدیویی انجام دهند.” “این ناراحت کننده نیست و به نظر عجیب نمی رسد و شما حتی نمی توانید ببینید که کاشت عصب کجا رفته است.”

در ماه اوت گذشته ، این شرکت با نمایش زنده فن آوری خود ، توانایی خود را در پیش بینی حرکت خوک هنگام حضور در تردمیل نشان داد. تفاوت اصلی این است که تراشه درون میمون بی سیم بود در حالی که خوک هنوز سیم کشی بود. اگر این شرکت بخواهد تراشه ای در افراد ایجاد کند این یک مرحله حیاتی است.

بدیهی است که ما سالها با سایبورگ انسانی فاصله داریم ، اما توانایی آزمایش روی انسان یک گام بزرگ برای شرکت خواهد بود. مزایای طولانی مدت سلامتی و وعده های این فناوری بسیار زیاد است.
منبع: tanha-news.ir