[ad_1]

TL ؛ دکتر: همانطور که قبلاً می دانیم ، اپل با ویژگی جدیدی که نیاز به برنامه ها دارد قبل از جمع آوری داده ها از کاربران ، در iOS 14 امنیت را افزایش می دهد. آزمایش کنندگان با استفاده از نسخه بتا iOS 14.5 ، اقدام امنیتی دیگری را پیدا کرده اند که اپل هرگز به آن اشاره نکرده است. به نظر می رسد که Safari اکنون هنگام دسترسی به ویژگی “مرور ایمن” گوگل ، از سرورهای اپل به عنوان پروکسی استفاده خواهد کرد.

اگر به اندازه کافی از مرورگر وب Safari استفاده کرده باشید ، احتمالاً حداقل یک بار با “اخطار وب سایت جعلی” روبرو شده اید. این یک اقدام امنیتی است که برای محافظت از کاربران در برابر گرفتگی تصادفی وب سایتهای فیشینگ استفاده می شود. این توسط مرورگر ایمن Google تأمین می شود ، که برای همین منظور در Chrome و Firefox نیز استفاده می شود.

مکانیک نسبتاً واضح است. گوگل یک API دارد که اپل و سایرین از آن برای هدایت ترافیک از طریق یک پایگاه داده از وب سایت هایی که Google آنها را مشکوک می داند ، استفاده می کنند. در صورت برخورد ، هشدار ایجاد می شود. هنگام استفاده از این API URL ها با استفاده از پیشوند هش 32 بیتی کاملا رمزگذاری می شوند ، بنابراین سرورهای Google نمی توانند ببینند که کاربران از کدام سایت ها بازدید می کنند. با این حال ، سرورها می توانند آدرس IP یا سایر اطلاعات آنها را بگیرند.

برای جلوگیری از این ، Safari قبل از ورود به پایگاه داده مرور ایمن ، از طریق سرورهای پروکسی اپل ترافیک را مسیریابی می کند. رئیس AppleK WebKit این اقدام را از طریق توئیتر تأیید کرد و گفت این “برای محدود کردن خطر نشت اطلاعات است.”

این ویژگی یکی از معدود مواردی است که از زمان انتشار بتا iOS14.5 توسط اپل برای عموم مردم مشاهده کرده ایم. این ویژگی با قابلیت باز کردن قفل آیفون هنگام پوشیدن کیس همراه است ، به شرط آنکه اپل واچ جفت شده ای از آخرین نسخه watchOS استفاده کنید. همچنین کاربران این حق را دارند که به جای استفاده از Apple Music ، به طور پیش فرض برنامه موسیقی مورد علاقه خود را تنظیم کنند.

اعتبار تصویر: Wachiwit[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر