[ad_1]

جای تعجب نیست: هواوی دوباره چیزی را کپی می کند و آن را از آن خودش می داند ، زیرا این شرکت با تلاش های جاسوسی شرکتی تهاجمی خود رسوا است. با توجه به اینکه کد اصلی سیستم عامل منبع باز است ، در مورد اندروید ، این کار حتی واضح تر است. Huawei ممکن است HarmonyOS را یک خلاقیت اصلی بنامد ، هرچه بخواهند ، اما در واقع یک چنگال مارک دار برای آندروید است.

دو سال پیش ، هوآوی با اطمینان توضیح داد که در صورت مسدود کردن همکاری ایالات متحده با گوگل ، آمادگی دارد از استفاده از Android در تلفن ها و رایانه های لوحی خود صرف نظر کند. در آن زمان ، غول فناوری چینی به احتمال وجود یک سیستم عامل جایگزین اشاره کرد که کاملاً در داخل توسعه یافته و قادر به پشتیبانی از همان برنامه هایی است که مشتریان از طریق Play Store از Android لذت می برند.

مسیریابی در جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده قطعاً در Huawei و توانایی آن در تولید نرم افزار برای دستگاه های خود تأثیر داشته و این شرکت را مجبور به قرار دادن پول در جای خود کرده است. با این حال ، مشخص شد که این شرکت به سادگی در حال کپی کردن نسخه قدیمی Android و ضربه زدن به رابط کاربری Emotion (EMUI) خود است.

رون آمادئو از Ars Technica از Harmony OS 2.0 SDK بهره برد و توانست یک شبیه ساز را بر روی دستگاه “راه دور” که نیاز به اسکن گذرنامه ، کارت شناسایی ، گواهینامه رانندگی و کارت بانکی وی و بررسی پس زمینه دو روزه دارد ، آزمایش کند. (بله!) این ممکن است از طرف هواوی بیش از حد باشد ، اما پس از انتظار برای آزمون بوروکراتیک ، نمره اجتماعی آمادئو به اندازه کافی بالا بود که به او امکان می داد امتیاز عمیق خود را در سیستم عامل موبایل “کاملا جدید” هواوی غرق کند.

نامگذاری آن به عنوان یک چنگال اندروید بسیار بی فایده خواهد بود ، زیرا Amadeo در واقع هیچ تفاوتی بین سیستم عامل Harmony (همچنین در چین به عنوان سیستم عامل Hongmeng شناخته می شود) و اندروید 10 یافت. این فقط اندروید 10 با پوسته EMUI است که Huawei جدیدترین مجموعه گوشی های هوشمند شما را ارائه می دهد . صفحه About هیچ پیوندی به اندروید ندارد ، اما با مشاهده برنامه های باز ، می توانید اجزای اندرویدی که نمایش را اجرا می کنند به راحتی مشاهده کنید. دست دیگر این واقعیت است که HarmonyOS به عنوان “نسخه 10” معرفی شده است.

هنوز هم لازم نیست همه اینها را مرور کنید تا بفهمید Huawei فقط از Android استفاده می کند و آن را چیز دیگری می نامد. اسناد سیستم عامل هارمونی برای مشاهده به صورت آنلاین در دسترس است ، اما مگر اینکه تحمل زبان مبهم و توصیف شگفت انگیز ویژگی های استاندارد در Android (و iOS را نداشته باشید) ، ارزش آن را ندارد. حتی در مورد واقعی توسعه دهندگان

در مستندات ، Huawei دارای یک قالب برنامه جدید است که در واقع فقط یک فایل .apk با پسوند “.hap” است ، که به معنی “بسته قابلیت های سیستم عامل هارمونی” است. ساخت بسته .hap همان روشی است که ایجاد برنامه ای با هدف Android API سطح 29 – به عبارت دیگر اندروید 10. SDK Huawei یک کپی کربن از Android Studio SDK گوگل است ، اما این شرکت مراقب بود که از آن در هر قسمت از مستندات

سرانجام ، این مانند آنچه شرکت های دیگر مانند سامسونگ و آمازون با چنگال های خود در سیستم عامل های Android ، Tizen و Fire انجام نمی دهند.

هنگامی که هواوی از سیستم عامل Harmony OS 1.0 رونمایی کرد ، آن را به عنوان “سیستم عامل توزیع شده مبتنی بر هسته مرکزی برای همه سناریوها” توصیف کرد ، که در آن زمان فقط به معنی تلویزیون ، ساعت های هوشمند و دستگاه های اینترنت اشیا بود. نسخه دوم این چیزی شبیه به آن نیست ، اما برای بازار اصلی مورد نظر – چین مهم نخواهد بود. هواوی قصد دارد اواخر امسال سیستم عامل Harmony OS 2.0 را به همراه گوشی های پرچمدار بعدی خود منتشر کند و تا آن زمان همه مراجع به اندروید را حذف خواهد کرد.

در زمان نگارش این مقاله ، هواوی همچنان از نظر سهم بازار در میان پنج سازنده گوشی هوشمند برتر جهان قرار دارد و این مزیت را دارد که شرکت فناوری مورد علاقه دولت چین است که برنامه آن تقویت صنعت فناوری محلی خود ضمن دستیابی به خودکفایی است. کپی کردن Android از آنجا که منبع باز است به اندازه کافی آسان بود ، اما قسمت اصلی ایجاد تراشه های پیشرفته برای دستگاه های شما پس از اتمام موجودی شما خواهد بود. به همین منظور ، هواوی در حال بررسی ایده ساخت کارخانه تولید در شانگهای است ، بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر