[ad_1]

با نامه: Firefox یک مرورگر عالی با بسیاری از ویژگی های مفید است ، اما در برخی مناطق همیشه منحنی بوده است. به عنوان مثال ، پشتیبانی از بزرگنمایی کلیکی: اگرچه ده ها و ده ها مورد عمده به روزرسانی شده در طول سال ها ، فایرفاکس هرگز این ویژگی اساسی را نداشته است. با عرضه امروز Firefox 83 ، سرانجام این تغییر می کند.

این به روزرسانی اکنون در دسترس عموم قرار دارد و چندین پیشرفت را به همراه دارد ، اگرچه مقیاس بندی مقیاس مطمئناً یکی از مهمترین موارد به روز شده است.

همانطور که تیم Firefox می نویسد ، كاربرانی كه روی دستگاههای لمسی مبتنی بر ویندوز یا Mac كار می كنند هم اكنون می توانند دو انگشت خود را روی صفحه قرار دهند و فاصله بین آنها را بزرگ یا كاهش دهند تا در صورت لزوم كاهش یافته یا كوچك شوند. این البته در نسخه های موبایل فایرفاکس از قبل امکان پذیر بود ، بنابراین این به روزرسانی فقط برای کلاینت های دسک تاپ مفید است.

گذشته از مقیاس گذاری ، پیشرفت چشمگیر دیگر با Firefox 83 موتور SpiderMonkey JavaScript آن است. به دلیل بهینه سازی های SpiderMonkey ، کاربران می توانند انتظار داشته باشند که میزان حافظه تا 8 درصد و سرعت بارگذاری صفحه تا 15 درصد کاهش یابد.

تیم Firefox همچنین می گوید که “پاسخگویی به صفحه” 12 درصد افزایش یافته است ، اما این اندازه گیری بسیار دشوارتر است. پاسخگویی چه مدت طول می کشد تا پیمایش شود یا چه مدت طول می کشد تا یک صفحه پاسخ دهد ، مثلاً با یک کلیک یا ورودی؟

حالت فیلم در تصویر فایرفاکس نیز با پشتیبانی گسترده از میانبرهای صفحه کلید به روز شده است. اکنون می توان از کلیدهای جهت دار راست و چپ برای جلو بردن و عقب بردن فیلم های PIP هر 15 ثانیه استفاده کرد و دکمه های بالا و پایین می توانند میزان صدا را کنترل کنند.

آخرین اما مهمترین مورد ، فایرفاکس “حالت فقط HTTPS” را دریافت کرده است. اگر این تنظیم را در فهرست تنظیمات مرورگر روشن (به طور پیش فرض خاموش) کنید ، اطمینان حاصل می کند که “هر ارتباط Firefox با شبکه برقرار است.” اگر وب سایتی از HTTPS پشتیبانی نمی کند ، Firefox با شما ارتباط برقرار نمی کند و هشداری را در مورد دلیل نشان دادن به شما نشان می دهد.

می توانید Firefox 83 را از اینجا بارگیری کنید. کاربران موجود باید به طور خودکار به موقع به روز شوند.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر