[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ بسیاری از کاربران Microsoft Edge تغییر مسیرهای عجیب و غریب جستجوهای گوگل را بدون افزونه های غیرمنتظره در مرورگر خود گزارش می دهند. پس از یک اختلال اساسی در Reddit ، چندین پسوند به ظاهر قانونی مرورگر کشف شد که باعث رفتار این بدافزار شد.

بسیاری از کسانی که این مطلب را می خوانند ممکن است با افزونه های مخرب مرورگر تجربه داشته باشند. شما Chrome یا Firefox را باز کرده و صفحه اصلی خود را به یک موتور جستجوی عجیب و ناشناخته هدایت می کنید. یا ممکن است از یک نوار ابزار عجیب و غریب در بالای نشانک های خود جاسوسی کنید ، که توسط یکی از این شرکت ها یا موتورها طراحی شده است ، جایی که دکمه ها و نوارهای جستجو شما را به سایت های پر از بدافزار می رسانند.

سالهاست که گوگل و موزیلا در حال دفع پسوندهای غیرقانونی ، افزونه ها و تغییر سرویس های VPN هستند. در یک زمان ، افزونه های مرورگر به عنوان یک غرب وحشی وحشی توسط شرکت های امنیتی سایبری مشاهده می شد ، زیرا این افزودنی ها از لحاظ تئوری دسترسی کامل به محتوای وب سایت – حتی ایمیل و جزئیات بانکی داشتند.

بعداً ، Google با برداشتن برنامه های افزودنی مخرب ، اقدامات خود را افزایش داد و خط مشی رازداری کاربر را نوشت که برنامه ها و شرکت ها را مجبور به درخواست رضایت و گرفتن حداقل اطلاعات کاربر می کند. از طرف خود ، Google همچنین یک برنامه پاداش برای تشویق جامعه امنیت سایبری برای جستجوی آسیب پذیری های واجد شرایط تنظیم کرده است.

با افزایش تعداد کاربران مرورگر Edge ، مایکروسافت وارد مبارزه شده است. در روزهای اخیر ، کاربران Edge جستجوهای Google را گزارش کرده اند که به سایتی به نام oksearch هدایت می شوند ، اغلب از طریق cdn77 (.) Org ، که سپس به سایت های مختلف دیگری هدایت می شود.

برخی از Redditers فعال دریافتند که این شکایات موضوعی تکراری است و توانسته اند آنها را در چندین منبع ادعایی ردیابی کنند. این افزونه های جعلی از نام برنامه های قانونی برای جلب توجه کاربران استفاده می کردند و از آن زمان به مایکروسافت گزارش شده اند.

بدافزار با نام های زیر کار می کند:

  • NordVPN
  • Adguard VPN
  • VPN برای TunnelBear
  • ظالم بزرگ
  • پخش شناور – حالت تصویر در تصویر
  • مکانیک

این ممکن است یک لیست جامع نباشد ، اما شرکت های توسعه دهنده از این بدافزار مطلع شده اند و مدیر انجمن اج تأیید کرده است که تخلفاتی که تاکنون کشف شده از فروشگاه افزودنی های Ed برداشته شده است.

بدافزارهایی از این دست معمولاً با کلیک بر روی تبلیغات درآمد کسب می کنند ، اما خطر اصلی این است که آنها از دستورالعمل های تعیین شده توسط سیاست های حفظ حریم خصوصی مرورگر پیروی نمی کنند. اطلاعات کاربری ارائه شده در مرورگر از طریق این افزونه ها قابل بازیابی و استفاده برای اهداف مخرب است.

اگر یکی از افزونه های فوق را نصب کرده اید ، بلافاصله آن را حذف کنید یا مطمئن شوید که این افزونه قانونی ایجاد شده توسط شرکت است. اگر با هرکدام از تغییر مسیرهای عجیب و غریب ذکر شده روبرو شدید ، لیست پسوندهای خود ، حتی پسوندهای اخیراً حذف شده را بررسی کنید و رفتار توزیع کننده را به مرورگر خود گزارش دهید.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر