CD Projekt Red با حمله باج افزار برخورد کرد ، هکرها تهدید به انتشار کد منبع Cyberpunk 2077 کردند


چه اتفاقی افتاده؟ CD Projekt Red ، توسعه دهنده Cyberpunk 2077 و سری Witcher ، مورد حمله باج افزار قرار گرفت. مرتکبان تهدید به فاش کردن یا فروش کد منبع بزرگترین بازیهای وی شده و اسناد مربوط به حسابداری ، مدیریت ، حوزه حقوقی ، منابع انسانی ، روابط سرمایه گذاران و سایر موارد را به “روزنامه نگاری بازی های خود” ارسال می کنند.

CDPR چند ساعت پیش حمله و یادداشت باج را در توییتر فاش کرد. هکرها ادعا می کنند که کد منبع Cyberpunk 2077 ، The Witcher 3 ، Gwent و نسخه منتشر نشده The Witcher 3 را به سرقت برده اند. آنها همچنین موفق به رمزگذاری برخی از دستگاه ها در شبکه داخلی شرکت شدند ، اگرچه بایگانی ها سالم هستند و CDPR شروع به کار کرده است اطلاعات را بازیابی می کند.

در یادداشت باج می گوید: “شما به طور حصار محصور شده اید!” اعتماد به شرکت شما و سهام حتی پایین تر خواهد شد! “

هکرها شرایط خود را فاش نکردند ، اما به CDPR 48 ساعت فرصت دادند تا با آنها تماس بگیرد. این شرکت لهستانی به بازیکنان و کاربران سرویس اطمینان داد که هیچ یک از داده های شخصی آنها در سیستم های آسیب دیده ذخیره نمی شود.

CD Projekt Red می نویسد که قصد تسلیم شدن در برابر خواسته های هکرها یا مذاکره با آنها را ندارد و در حال تلاش برای کاهش هرگونه خسارت ناشی از نشت اطلاعات است. وی برای بررسی این حادثه با نیروهای انتظامی و IT تماس گرفت.

گزارش اخیر نشان داد که حملات باج افزار ، که در آن مجرمان تهدید می کنند در صورت عدم تأمین خواسته هایشان اطلاعات حساس را منتشر می کنند ، در سه ماهه چهارم 20 درصد افزایش یافته است. از آنجا که داده ها اغلب نشت می کنند ، حتی اگر قربانیان با این شرایط موافقت کنند ، بسیاری از شرکت ها از پرداخت امتناع می ورزند و با عواقب آن مقابله می کنند ، همانطور که در اینجا به نظر می رسد.
منبع: tanha-news.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>