[ad_1]

چیزی که منتظر باشید: انتظار می رود سری Ryzen Threadripper 5000 AMD ، Genesis Peak طی هفته های آینده اعلام شود و آخرین درز اطلاعات حاکی از بازگشت نسخه 16 هسته ای تراشه HEDT است. این امر غیر عادی است ، زیرا Ryzen 5950X آنها اکنون دارای 16 هسته است ، بنابراین با فرض قانونی بودن اطلاعات ، باید ببینیم تخمین تقاضای AMD برای این تعداد هسته بازی می کند یا خیر.

همانند نسل های قبلی Ryzen ، AMD راه اندازی موفقیت آمیز سری Ryzen 5000 خود را با Genesis Peak ، پردازنده های پیشرفته Threadripper دسکتاپ (HEDT) با استفاده از معماری جدید Zen 3 دنبال خواهد کرد.

در دو تجسم اول Threadripper ، پایین ترین سطح AMD که توسط HEDT فروخته می شود یک تراشه 16 هسته ای و 32 رشته ای است که دارای هسته های بیشتری نسبت به بالاترین قطعات مصرفی 8 هسته ای است. چرخه راه اندازی بعدی باعث شد 16 هسته Ryzen 3950X وارد رده بالای مصرف کنندگان شود و بهترین تراشه بعدی قلعه 24 هسته ای Castle Peak ، Threadripper 3960X است.

در طی این چرخه ، AMD ممکن است بخواهد 16 هسته Threadripper SKU را بازگرداند در حالی که هنوز Ryzen 5950X ، تراشه 16 هسته ای مصرفی خود را می فروشد. این اطلاعات از توییت Yuri Bubliy ، که در غیر این صورت به 1usmus و توسعه دهنده Clock Tuner برای Ryzen معروف است ، معروف است.

اگر این واقعیت درست باشد ، می توانیم فرض کنیم که AMD در مارک 16 هسته ای یک نقطه شیرین پیدا کرده است ، اما بازار کافی به حافظه پنهان بالا ، پشتیبانی از چهار کانال و سایر ویژگی های حرفه ای همراه با تراشه های HEDT و تراشه TR4 که آنها در نظر دارند نیاز دارد. که ارزش انجام هر دو SKU را دارد. با این حال ، ما نمی دانیم که آیا Genesis Peak از چیپست فعلی TR4 پشتیبانی می کند یا AMD در این چرخه به چیز جدیدی نیاز دارد.

رمز و راز دیگر ، طرح نامگذاری این تراشه اصلاح شده خواهد بود ، زیرا Ryzen 5950X قبلاً نامی را که Threadripper x950X زمانی برگزار می کرد ، در اختیار گرفته است.

زمان انتشار این امر به ما نشان خواهد داد و ما دعا می کنیم که AMD آن را بیش از آنچه که باید باشد برای کاربران اشتباه نگذارد. از آنجا که این منقضی زودرس است ، هیچ نشانه ای از تاریخ انتشار وجود ندارد ، اما انتظار می رود AMD در ماه CES 2021 در مورد Genesis Peak صحبت کند.[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر