Alphabet’s DeepMind AI “مشکل تاشو پروتئین” را حل می کند

[ad_1]

TL ؛ دکتر: DeepMind Technologies ، یک آزمایشگاه تحقیقاتی در انگلیس متعلق به Alphabet ، یک هوش مصنوعی ایجاد کرده است که می تواند شکل تا خورده پروتئین را در عرض چند ساعت تعیین کند ، که معمولاً به ماه ها یا سال ها تحقیق آزمایشگاهی نیاز دارد. بسته به نحوه انتشار این فناوری توسط Alphabet به جامعه علمی ، این پیشرفت می تواند تأثیرات گسترده ای در تحقیقات پزشکی و بیولوژیکی داشته باشد.

دانشمندان کامپیوتر در DeepMind ، آزمایشگاهی متعلق به Alphabet ، شرکت مادر گوگل ، هوش مصنوعی ایجاد کرده اند که جهشی چشمگیر در حل “مشکل تاشو پروتئین” ایجاد کرده است. این رمز و راز برای چندین دهه زیست شناسان را آزار می دهد و حل آن می تواند مطالعات بی شماری دیگر در زمینه پزشکی ، کشاورزی و حفاظت را تسریع کند ، به ذکر چند مورد.

پروتئین ها “ماکرومولکول های” مهمی هستند که از رشته های مولکول به نام اسیدهای آمینه تشکیل شده اند. این مولکول های رشته ای با خواندن DNA بدن و مسدود کردن زنجیره های طولانی اسیدهای آمینه در هر سلول ساخته می شوند. از بین 20 اسید آمینه که پروتئین ها را تشکیل می دهند ، هر یک از انتخاب ها به توالی DNA خوانده شده بستگی دارد و هر اسید آمینه دارای ویژگی های خاصی است که باعث می شود زنجیره طولانی مولکول ها به شکل بسیار خاص و کاملاً پیچیده ای روی خود جمع شوند که عملکرد پروتئین را به بدن می دهد.

درک شکل و چگونگی ارتباط آن با عملکرد پروتئین بسیار مهم است زیرا آنها مسئول اکثر عملکردهای بیولوژیکی بدن هستند ، از جمله پاسخ ایمنی ، هضم ، تولید انرژی ، انقباض عضله ، لخته شدن خون و تعداد بیشماری دیگر.

علاقه بسیاری از گروه های تحقیقاتی حول پروتئین های مصنوعی مورد استفاده در داروها است. دانستن ترتیب اسیدهای آمینه در یک پروتئین اگر محققان توالی DNA مورد استفاده را به عنوان الگوی آن بشناسند ، به اندازه کافی آسان است ، اما دانستن شکل آن می تواند روند تعیین عملکرد آن در انسان ، باکتری یا ویروس را به طرز چشمگیری تسریع کند. از جمله دیگر رمز و رازهایی که این موضوع ممکن است آشکار شود ، تحقیق درباره واکسن را در نظر بگیرید ، موضوعی که اکنون ذهن همه را درگیر خود کرده است.

شبکه عصبی DeepMind با توجه به دامنه آمینو اسیدهای تشکیل دهنده پروتئین ، می تواند به سرعت و با اطمینان فرم پروتئین را تعیین کند.

دانشمندان بیش از 50 سال برای شکستن این مهره زحمت کشیده اند. رقابتی تحت عنوان “ارزیابی انتقادی پیش بینی ساختاری” (CASP) 25 سال پیش برای گردآوری این مطالعه ، مقایسه نتایج و تحریک تحقیقات ایجاد شد.

تا زمانی که DeepMind به صحنه نیامد ، هیچ کس واقعاً به حل این مشکل نزدیک نبود. شبکه عصبی DeepMind که بر روی انواع پروتئین ها آزمایش شده است ، با دقت آزمایشات آزمایشگاهی که معمولاً ماهها یا سالها به طول می انجامد ، قادر به ساخت دقیق ساختار چین خورده پروتئین است.

لازم به ذکر است که کارشناسان می گویند حل مشکل تاشو پروتئین فقط مرحله اولیه فرآیند طولانی تولید ایمن دارو را تسریع می کند.

این امر همچنین ظاهراً خیلی دیر ظاهر شده است تا تحقیقات واکسن کرونا را تحت تأثیر قرار دهد ، اما می تواند به صورت آنلاین برای جلوگیری از همه گیری های آینده ، تعیین اینکه آیا داروهای موجود برای عفونت های جدید استفاده می شود یا بیماری های ژنتیکی مانند بیماری آلزایمر را مطالعه کنید.

جان مولت ، استاد دانشگاه مریلند که در سال 1994 نویسنده مشترک CASP بود ، در مورد این تحول جدید گفت: “من همیشه امیدوار بودم که بتوانم امروز را ببینم.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme