[ad_1]

ردیف پایین: Loon ، شرکت تابعه Alphabet که وظیفه تأمین دسترسی اینترنت به برخی از دورافتاده ترین نقاط جهان را دارد ، در حال خاموش شدن است. این پروژه از ابتدا خطرناک بود و در پایان تیم نتوانستند دریابند که چگونه می توان آن را به عنوان یک سرمایه گذاری تجاری مناسب عملی کرد.

پروژه Loon ، همانطور که در ابتدا نامیده می شد ، به عنوان یک پروژه تحقیق و توسعه تحت Google X در سال 2011 راه اندازی شد. با آن ، گوگل و شرکت مادر Alphabet از بالن های با ارتفاع بالا برای ایجاد شبکه های بی سیم موقت برای پوشش مناطق دورافتاده استفاده کردند. با دسترسی به اینترنت

در سال 2018 ، این پروژه به عنوان یک شرکت جداگانه به نام Loon LLC جدا شد.

نکته ، همانطور که مدیر عامل شرکت Loon ، آلیستر وست گارت ، اشاره کرد ، این است که “Loon سخت ترین مشکل اتصال را دنبال می کند – آخرین میلیارد کاربر.” لون با یک سری “اولین ها” کنار آمد و بسیاری از مشکلات را حل کرد ، اما اگرچه در این راه شرکای زیادی پیدا کرد ، آنها هنوز راهی برای کاهش هزینه ها به سطحی که در طولانی مدت پایدار است پیدا نکردند.

Astro Teller ، رئیس X ، گفت كه گروه كمی از تیم Loon برای اطمینان از خاتمه یافتن صاف و ایمن پروژه ، می چسبند. بیشتر کارمندان دیگر با پیدا کردن نقش های جایگزین در X ، Alphabet ، Google و جاهای دیگر به کار خود ادامه خواهند داد.

خوشبختانه ، فناوری Loon می تواند توسط دیگر مبتکران مورد استفاده قرار گیرد تا به شکاف دیجیتالی در سراسر جهان کمک کند.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر