گوگل تهدید کرده است به جای پرداخت سایت های خبری برای پیوندها ، جستجوهای استرالیایی را متوقف خواهد کرد


در چارچوب: ممکن است استرالیا قانونی را تصویب کند که غول موتور جستجوگر گوگل – و دیگران – را مجبور به پرداخت سایت های خبری برای پیوند به مقالات خود کند. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، گوگل بدون شک به سنای استرالیا گفته است که به جستجوی خود در استرالیا پایان می دهد.

مسئله این است که سایت های خبری که در تلاشند مدل کسب و کار خود را با یک عصر آنلاین و روز افزون دیجیتالی تطبیق دهند ، در سال های اخیر وضعیت خوبی ندارند و گوگل و فیس بوک مشابه را مقصر از دست دادن درآمد تبلیغاتی می دانند.

کمیسیون رقابت و مصرف کنندگان استرالیا (ACCC) چارچوب جدیدی را پیشنهاد داده است که در آن سیستم عامل های فناوری – با شروع از گوگل و فیس بوک – سایت های خبری را برای لینک دادن به داستان های خود پرداخت می کنند. انتظار می رود گوگل و فیس بوک “با حسن نیت” با هزینه توافق شده مذاکره کنند.

Ars Technica توضیح می دهد: “شما ممکن است فکر کنید که گوگل به سادگی ارتباط با سایت های خبری استرالیا را متوقف می کند. اما این پیشنهاد به پیشنهاد ACCC مجاز نخواهد بود. سیاست جدید عدم تبعیض ، Google را ملزم می کند که به یک اندازه با سایت ها رفتار کند ، خواه مجبور به پرداخت هزینه برای لینک دادن به آنها باشد.

گوگل روز جمعه با یک اولتیماتوم پاسخ داد. مل سیلوا از گوگل که در مجلس سنا استرالیا صحبت می کرد ، گفت اگر این چارچوب اعمال شود ، این شرکت “گزینه واقعی” دیگری به جز توقف تقاضا در استرالیا نخواهد داشت ، و افزود که این اقدام “یک سابقه ناپایدار برای تجارت و اقتصاد دیجیتال ما خواهد بود.” “

حتما بخوانید:
فصل خرید تعطیلات در سال 2020 "بزرگترین دوره آمازون" است.

این وضعیت حتی مورد انتقاد تیم برنرز لی ، خالق شبکه جهانی قرار گرفت. وی موافقت کرد که چارچوب استرالیا پیشینه بدی ایجاد خواهد کرد ، افزود: “توانایی اتصال آزاد – که به معنای عدم محدودیت در محتوای سایت پیوند داده شده و بدون پرداخت هزینه است – برای عملکرد شبکه اساسی است.”

این اولین باری نیست که گوگل در چنین شرایطی قرار می گیرد. این شرکت اخیراً درگیر اختلاف مشابهی با سایتهای خبری فرانسه بود – موضوعی که به گوگل ختم شد و سرانجام با پرداخت هزینه موافقت کرد ، اگرچه جزئیات آن زمان دقیق نبود.

در حال حاضر ، به نظر می رسد که کارمندان استرالیا ممکن است آماده باشند تا ببینند گوگل چقدر جدی در مورد بارگیری جستجوها از استرالیا جدی است. نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون روز جمعه گفت: “ما به تهدیدها پاسخ نمی دهیم.” “استرالیا قوانین ما را برای کارهایی که می توانید در استرالیا انجام دهید ، وضع می کند.”

حرکت شما ، گوگل.


منبع: tanha-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme