گفته می شود مایکروسافت در حال توسعه تراشه های Arm مخصوص سرورها و رایانه های رومیزی خود است

[ad_1]

چرا مهم است: به نظر می رسد مایکروسافت در صف پرتاب اینتل در حاشیه است. گفته می شود که این شرکت در حال توسعه Silicon Arm داخلی برای سرورهای خود و احتمالاً دستگاه های Surface است. این به مایکروسافت امکان انعطاف پذیری بیشتر در ارائه ابر در Azure را می دهد ، در حالی که با شرکای تراشه سنتی خود مطابقت ندارد.

مایکروسافت با توسعه تراشه های سفارشی بیگانه نیست. این شرکت با کوالکام برای ایجاد Snapdragon SQ1 سفارشی برای Surface Pro X همکاری کرد و بعداً آن را با SQ2 به روز کرد. Surface Laptop 3 دارای یک پردازنده Ryzen 3 سفارشی است. با این حال ، این اولین بار است که مایکروسافت تراشه های Arm را بدون هیچ شریکی به طور کامل توسعه می دهد. این قطعاً ضربه ای به اینتل خواهد بود که در حال حاضر سرورهای سرویس Cloud Microsoft Azure را مدیریت می کند.

طبق اخبار بلومبرگ ، مایکروسافت می تواند به دنبال قدم های اپل ، تراشه های مبتنی بر Arm خود را برای سرورها و احتمالاً دستگاه های Surface طراحی کند. مورد استفاده اولیه در مراکز داده Azure مایکروسافت خواهد بود ، اما این شرکت همچنین در حال بررسی توسعه یک تراشه جداگانه برای مصرف کنندگان است. با این حال ، هیچ مدرک مشخصی وجود ندارد که نشان دهد مایکروسافت قطعاً در این مسیر گام برمی دارد.

آمازون از سال 2018 و با پردازنده های Graviton شروع به تغییر تراشه های Arm دلخواه خود کرد. به دنبال آن تراشه Arm نسل دوم که 20 درصد سریعتر از قبل بود ، ارائه شد. اقدام مایکروسافت به سمت Silicon Arm سفارشی برای سرورها می تواند باعث تغییر قابل توجهی در نحوه مدیریت مراکز داده شرکت های بزرگ فناوری شود.

گرچه ممکن است سرور سیلیکون سفارشی مایکروسافت به اندازه Intel Xeon یا AMD Epyc قدرتمند نباشد ، اما به مایکروسافت این امکان را می دهد تا سرنوشت خود را شبیه به اهداف اپل کنترل کند.

طبق گفته بلومبرگ ، تیم طراحی تراشه توسط جیسون زندر هدایت می شود که در حال حاضر بیش از حد لاجوردی است. هرچند هیچ تأیید رسمی داده نشده است ، سخنگوی مایکروسافت ، فرانک شاو بیانیه ای صادر کرد و گفت:

“از آنجا که سیلیکون یکی از عناصر اصلی ساخت فناوری است ، ما ضمن تشویق و تقویت مشارکت با طیف گسترده ای از تأمین کنندگان تراشه ، به سرمایه گذاری در توانایی های خود در زمینه هایی مانند طراحی ، ساخت و ابزار ادامه می دهیم.”

مانند آمازون و اپل ، مایکروسافت احتمالاً مزایای بلندمدت بیشتری برای ساخت سرور سیلیکون خود خواهد دید. تراشه های سفارشی را می توان برای انجام کارهای تخصصی و عملکرد بهتر شبکه نسبت به Intel یا AMD طراحی کرد.

علاوه بر این ، مایکروسافت در انتظار نوآوری شرکای خود مورد سنجش قرار نخواهد گرفت. به دلایل بیشتری درباره اهمیت تراشه های M1 اپل ، ویژگی ما را در اینجا مشاهده کنید. این مقاله ارتباط خوبی با استدلال مایکروسافت در مورد انتقال به سیلیکون مبتنی بر Arm دارد.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme