گروه دانشجویی دستگاهی را برای جلوگیری از آلودگی به میکروپلاستیک طراحی می کنند

[ad_1]

با نگاه به آینده: گروهی از دانشجویان طراحی در لندن روشی را برای جذب بقایای میکروپلاستیک از لاستیک اتومبیل ، یکی از اصلی ترین اشکال آلودگی پلاستیکی ، ایجاد کرده اند. این راه حل همچنین به مصرف کننده اجازه می دهد تا زباله های جمع آوری شده را بازیافت کند ، به طور بالقوه تولید لاستیک سالانه به طور کلی کاهش می یابد.

بسته به محل زندگی شما ، بزرگترین عامل در آلودگی میکروپلاستیک ممکن است شما را شگفت زده کند. آنچه بیشتر به ذهن خطور می کند خراب شدن بطری های آب ، تورهای ماهیگیری یا کیسه های پلاستیکی است. اما یکی از بازیکنان برجسته در جهان لاستیک فرسوده است.

میکروپلاستیک ها ذرات پلاستیکی کوچکی هستند که در هوا افزایش می یابند ، محیط اطراف جاده ها را می پوشانند ، وارد خاک می شوند و به اقیانوس باز می ریزند. شناخته شده است که باعث کاهش سرعت باروری ، رشد و بقا در زندگی دریایی می شود و حذف آن از آب پس از ورود به آن بسیار دشوار است ، اگر غیرممکن نباشد.

یک تیم بین المللی متشکل از چهار دانشجوی طراحی در کالج امپریال لندن اخیراً یک روش عملی را برای گرفتن ساییدگی آج لاستیک قبل از رسیدن به جاده ایجاد کرده و دومین جایزه خود را در جوایز بین المللی جیمز دیسون کسب کرده است.

این روش به صورت کپسولی موجود است که در پشت تایر قرار دارد و ذرات کوچک لاستیک سیاه را هنگام جدا شدن از لاستیک به دام می اندازد و می توان آن را به درستی خارج و دفع کرد. بدیهی است که می توان ذرات را به صورت لاستیک جدید ، کفی کفش و حتی جوهر قلم بازیافت کرد.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط Emission Analytics ، جهان در سال 2019 3 میلیارد لاستیک اتومبیل را دور انداخته و آلودگی ناشی از فرسایش لاستیک می تواند تا 1000 برابر بیشتر از انتشار بنزین بر سلامت انسان و محیط زیست تأثیر بگذارد.

این راه حل خلاقانه برای آگاهی بخشی به مردم در مورد این مشکل است و امیدواریم بتوانیم اولین گام را برای شروع آن ارائه دهیم.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme