[ad_1]

در چارچوب: بازی های ویدیویی دارای سابقه طولانی در geoblocking هستند (همچنین به آن قفل منطقه ای نیز می گویند). در بسیاری از موارد ، این روش استفاده قانونی دارد ، مانند جلوگیری از کار نرم افزار در مواردی که ممکن است غیرقانونی یا سانسور شده باشد. با این حال ، در سال 2018 ، اتحادیه اروپا قوانینی علیه “انسداد جغرافیایی غیرمجاز” وضع کرد و آن را ابزاری برای “تبعیض قیمت” در مناطق خاص اتحادیه دانست.

کمیسیون اروپا به دلیل “مسدود کردن موقعیت جغرافیایی” برخی از بازی ها ، Valve و پنج ناشر بازی های ویدیویی دیگر را در مجموع 7.8 میلیون یورو (9.5 میلیون دلار) جریمه کرده است. مسدود کردن جغرافیایی زمانی است که یک ناشر یا در مورد Valve ، یک سیستم عامل توزیع فروش بازی را براساس موقعیت جغرافیایی محدود می کند. کمیسیون ادعا می کند که این عمل قوانین ضد انحصاری اتحادیه اروپا را نقض می کند. شایان ذکر است که تحقیقات EC بر فروش کلیدهای فعال سازی فعال در منطقه و خود بازی ها متمرکز است.

علاوه بر Valve ، کمیسیون Capcom ، Bandai Namco ، ZeniMax ، Koch Media و Focus Home را به عنوان متخلف شناسایی کرد. در مجموع ، این شرکت ها بیش از 100 بازی را از مناطق ، از جمله جمهوری چک ، لهستان ، مجارستان ، رومانی ، اسلواکی ، استونی ، لتونی و لیتوانی مسدود کردند.

مارگرت وستاجر ، معاون اجرایی رئیس سیاست مسئول رقابت ، بیانیه ای صادر كرد و خاطرنشان كرد: جریمه ها باید به ناشران یادآوری كند كه انسداد جغرافیایی در اتحادیه اروپا مجاز نیست.

“بیش از 50٪ از کل اروپایی ها بازی های ویدیویی انجام می دهند [sic] صنعت در اروپا در حال رونق است و اکنون بیش از 17 میلیارد یورو هزینه دارد. تحریم های امروز علیه شیوه های “انسداد جغرافیایی” Valve و پنج ناشر بازی های رایانه ای رایانه ای یادآوری می کند که قانون رقابت اتحادیه اروپا شرکت ها را از محدودیت فروش مرزی منع می کند. چنین شیوه هایی مصرف کنندگان اروپایی را از مزایای بازار واحد دیجیتال اتحادیه اروپا و فرصت خرید مناسب ترین پیشنهاد در اتحادیه اروپا محروم می کند. “

پنج ناشر به دلیل همکاری با تحقیقات کمیسیون جریمه های خود را بین 10 تا 15 درصد کاهش داده اند. والو تصمیم به همکاری نداشت و بیش از 1.6 میلیون یورو (2 میلیون دلار) تحریم غیرقابل اجرا دریافت کرد.

والو درمورد اقدامات کمیسیون توضیحی نداد. با این حال ، هنگامی که EC سال گذشته از شرکت خواست تا این عمل را خاتمه دهد ، Valve در بیانیه ای به The Verge گفت که فقط “تعداد کمی از بازی ها” (حدود 3 درصد) از نظر جغرافیایی مسدود شده اند. وی توضیح داد که ، به استثنای محدود ، انسداد جغرافیایی را در مناطق اروپا در سال 2015 رد کرد. وی همچنین استدلال کرد که در قبال ناشران که از فعال سازی فعال شده در منطقه استفاده می کنند ، هیچ مسئولیتی ندارد زیرا وی مستقیماً کلیدهای بخار را نمی فروشد.

اعتبار تصویر: الکساندروس میهائیلیدیس

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر