کدهای QR در سال 1994 به عنوان راهی برای ردیابی چه چیزی اختراع شد؟


کد QR (مخفف کد پاسخ سریع) در سال 1994 توسط شرکت تابعه سابق تویوتا دنسو ویو به عنوان وسیله ای برای ردیابی سریع وسایل نقلیه و قطعات از طریق فرایند ساخت آنها اختراع شد. گرچه Denso حق ثبت اختراع کدهای QR را دارد ، اما استفاده از این فناوری را برای همه آزاد ساخت.

امروزه ، کدهای QR بیشتر برای دسترسی به وب سایت ها یا شبکه های Wi-Fi ، به اشتراک گذاشتن اطلاعات تماس ، انجام پرداخت از طریق تلفن همراه یا ذخیره داده های بلیط هواپیما و قطار بر روی تلفن شما استفاده می شود.

کد QR از آرایه ای از مربع ها تشکیل شده است ، بعضی از آنها برای قرار دادن سنسور تصویر استفاده می شود (این مربع های بزرگ در سه گوشه هستند) ، در حالی که سلول های دیگر حاوی اطلاعات نسخه و شکل و همچنین خود داده ها هستند ، البته با هم. با کدگذاری تصحیح خطا.

نسخه اولیه سیستم بارکد دو بعدی فقط 21 ماژول 21 measured اندازه گیری می کرد و فقط شامل چهار کاراکتر داده بود ، در حالی که بزرگترین نسخه فعلی (40) ماژول 177 x 177 را پوشش می داد و می توانست 1264 کاراکتر متن ASCII یا حداکثر 7089 رقم را در خود جای دهد.

حقیقت جالب: در سال 2014 ، هاینز به بطری سس گوجه فرنگی با کد QR منسوخ ارسال کرد ، که مشتریان را به یک سایت پورنو سوق می داد.

پاسخ خود را انتخاب کنید. در زیر انتخاب صحیح و توضیح مختصر نشان داده خواهد شد. مطالب عمدی وارونه است ، بنابراین قبل از پاسخ نگاهی نمی اندازید.


منبع: tanha-news.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>