[ad_1]

کد QR (مخفف کد پاسخ سریع) در سال 1994 توسط شرکت تابعه سابق تویوتا دنسو ویو به عنوان وسیله ای برای ردیابی سریع وسایل نقلیه و قطعات از طریق فرایند ساخت آنها اختراع شد. گرچه Denso حق ثبت اختراع کدهای QR را دارد ، اما استفاده از این فناوری را برای همه آزاد ساخت.

امروزه ، کدهای QR بیشتر برای دسترسی به وب سایت ها یا شبکه های Wi-Fi ، به اشتراک گذاشتن اطلاعات تماس ، انجام پرداخت از طریق تلفن همراه یا ذخیره داده های بلیط هواپیما و قطار بر روی تلفن شما استفاده می شود.

کد QR از آرایه ای از مربع ها تشکیل شده است ، بعضی از آنها برای قرار دادن سنسور تصویر استفاده می شود (این مربع های بزرگ در سه گوشه هستند) ، در حالی که سلول های دیگر حاوی اطلاعات نسخه و شکل و همچنین خود داده ها هستند ، البته با هم. با کدگذاری تصحیح خطا.

نسخه اولیه سیستم بارکد دو بعدی فقط 21 ماژول 21 measured اندازه گیری می کرد و فقط شامل چهار کاراکتر داده بود ، در حالی که بزرگترین نسخه فعلی (40) ماژول 177 x 177 را پوشش می داد و می توانست 1264 کاراکتر متن ASCII یا حداکثر 7089 رقم را در خود جای دهد.

حقیقت جالب: در سال 2014 ، هاینز به بطری سس گوجه فرنگی با کد QR منسوخ ارسال کرد ، که مشتریان را به یک سایت پورنو سوق می داد.

پاسخ خود را انتخاب کنید. در زیر انتخاب صحیح و توضیح مختصر نشان داده خواهد شد. مطالب عمدی وارونه است ، بنابراین قبل از پاسخ نگاهی نمی اندازید.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir