کامپوزیت روی دندان روکش شده

احتمال پوسیدگی دندان افزایش نمییابد اما باید از دندانها به خوبی مراقبت شود تا از ایجاد پوسیدگی روی دندانهای طبیعی جلوگیری شود. آیا استفاده از ونیرها احتمال پوسیدگی و ایجاد حفره در دندانها را افزایش میدهد؟ خیر. ونیرها باعث افزایش احتمال پوسیدگی دندانها نمیشوند زیرا به دندانهای طبیعی میچسبند. زیرا می توان با اصلاح ظاهر دندان ها، علاوه بر اصلاح طرح لبخند، اعتماد به نفس را افزایش داد و چهره ای زیبا داشت. کامپوزیتها معمولا برای مینا و عاج دندان از طیف رنگهای مختلفی پشتیبانی می کنند که به بیمار کمک کرده تا بتواند از رنگ کاملاً مشابه دندانهای طبیعی خود بهره گرفته و علاوه بر آن دندانپزشک نیز بتواند به صورت لایه به لایه و با ظرافت زیاد در جهت خلق زیباترین لبخند اقدام نمایند.

استفاده از کامپوزیت علاوه بر زیبایی و اصلاح خط لبخند مزیت های دیگری نیز برای بیمار دارد که بر کسی پوشیده نیست. دلیلش هم این است که دندان شما در این حالت مهر و موم شده است و دندانپزشک صرفا در حال ترمیم سطوح بیرونی آن است. در این مواقع رنگ دندانها تا حدی روشن تر از حالت طبیعی به نظر رسیده و می تواند فرد را در انتخاب رنگ مناسب کامپوزیت به خطا بیندازد. دندان دوباره با دیسکهای ساینده با درجه متفاوت پرداخت و روکش میشود تا ظاهر آن شبیه به دندانی طبیعی شود. دندان با استفاده از برس یا ابریژن هوایی پرداخت کامپوزیت دندان قسطی در مشهد میشود.

اگر ونیرها برای اصلاح نامرتب بودن دندانها یا صاف کردن آنها به کار برده شوند احتمالاً اقدامات ارتودنسی را نیز میتوان مورد توجه قرار داد. آیا فقط میتوان بالا و پایین دندانها را با استفاده از ونیرها درمان نمود؟ قبل از چسباندن آنها، بیمار این فرصت را دارد تا رنگ و شکل آنها را تنظیم و تأیید کند زیرا این ونیرها به طور دائمی روی دندان قرار داده میشوند. از دندانها قالبگیری شده و ونیرهای موقتی روی آنها قرار داده میشود.

حتما بخوانید:
دریافتشده در ۶ مه ۲۰۱۱

سپس کامپوزیت در چند لایه ساخته شده و با استفاده از ابزاری طبی به آن نور تابانده میشود. ونیرهای پورسیلینی در دو جلسه درمانی با فواصل زمانی یک تا دو هفتهای از هم انجام میشوند. در این مطلب همراه ما باشید تا در این رابطه بیشتر بگوییم. 1. صلاحیت دندانپزشک زیبایی: دندانپزشکی، هنری است که باید با علم همراه باشد. در جلسه دوم، ونیرهای دائمی که در آزمایشگاه ساخته شدهاند روی دندان قرار داده میشوند. در ادامه نحوه انجام و انواع کامپوزیت دندان را با مدت زمان و قیمت خدمات به شما ارائه داده و در انجام و مشاوره رایگان شما را راهنمایی می کنیم.