[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ گفته می شود که کارگران یک مرکز تولید آیفون در هند روز شنبه درگیر شورش های گسترده ای شده اند و به مبلمان ، واحدهای مونتاژ و وسایل نقلیه آسیب رسانده اند. طبق گزارشات اولیه ، کارمندان این کارخانه که توسط شریک مونتاژ ویسترون اپل اداره می شود ، می گویند که به آنها حقوقی که در ابتدا به آنها وعده داده شده پرداخت نمی شود.

این کارخانه در ناراساپورا مستقر است و توسط ویسترون ، یک شرکت مستقر در تایوان تولید کننده گوشی های آیفون در این مرکز کار می کند. گفته می شود که اکثریت قابل توجهی از 2000 کارگر این کارخانه در شورش گسترده شرکت کرده اند که شامل تخریب واحدهای مونتاژ و آتش زدن وسایل نقلیه است.

دلیل اختلافات ، طبق روزنامه تایمز هند ، دستمزد است – نکته اصلی این است که کارمندان آنچه را که به آنها گفته می شود دریافت نمی کنند.

یک کارمند ناشناس توضیح داد: “در حالی که به مهندس فارغ التحصیل ماهانه 21000 روپیه وعده داده می شد ، در ماههای اخیر حقوق وی به 16000 روپیه و متعاقباً به 12000 روپیه کاهش یافت. حقوق ماهانه مهندسان تحصیلات تکمیلی به 8000 روپیه کاهش نیافته است. میزان حقوق واریز شده به حساب های ما در حال کاهش بود و دیدن آن ناامید کننده بود. “

ویدئوهای به تصویر کشیدن آشوب کارگران در حال تخریب املاک ویسترون شناخته شده است ظاهر آنلاین. اگرچه مشخص نیست که کسی در جریان شورش آسیب دیده یا مورد حمله قرار گرفته است ، اما گفته می شود که افسران به دفاتر مدیران ارشد حمله کرده اند. در زمان نوشتن این مقاله ، نه ویسترون و نه اپل در مورد اوضاع توضیحی نداده اند.[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر