[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ اینتل اعلام کرده است که کارتهای گرافیکی گسسته Iris Xe رومیزی خود به تولیدکنندگان سیستم ارسال می شود. این شرکت کارت ها را به همراه شرکای پردازنده Asus و Colorful توسعه داده است و در سیستم های از پیش ساخته شده برای کاربران اصلی و مشاغل کوچک و متوسط ​​ظاهر می شوند.

کارت های دسکتاپ Iris Xe که قبلاً با رمز رمز DG1 شناخته می شدند ، هدف تشخیص گیمرها نیستند – اینتل آنها را به عنوان محصولات بازی در نظر نمی گیرد. آنها دارای 4 گیگابایت LPDDR4X هستند و دارای 80 واحد اجرایی ، کمتر از 96 واحد اتحادیه اروپا هستند که در پردازنده گرافیکی Iris Xe Max مورد استفاده در پردازنده های لپ تاپ Tiger Lake وجود دارد. اینتل مدل دوم را با MX350 انویدیا مقایسه می کند تا ایده ای از رقابت درک کنید.

این تابلوها با سه خروجی نمایشگر در دسترس هستند. شتاب رمزگشایی و رمزگذاری ویدئو سخت افزاری ، از جمله پشتیبانی از رمزگشایی AV1 ؛ همگام سازی تطبیقی ​​و پشتیبانی از پشتیبانی HDR. آنها همچنین به لطف DP4a که سرعت یادگیری عمیق را تسریع می کند ، از برخی قابلیت های هوش مصنوعی برخوردار هستند.

اگرچه شما با یکی از این کارت ها Microsoft Flight Simulator بازی نخواهید کرد ، اما آنها راه را برای ورود GPU Xe DG2 باز می کنند ، که گزارش می شود از روند پیشرفته 7 نانومتری TSMC استفاده می کند و دارای 512 EU است که به طور بالقوه آن را به سر می برد آخرین پیشنهادهای گران قیمت انویدیا و AMD.

حتی یک کلمه در مورد زمان ورود سیستم های OEM که این کارت های Iris Xe را وارد می کنند ، نیست. آنها احتمالاً طی چند ماه آینده در اینجا حضور خواهند داشت و جایگزین بودجه جذابی را برای سایر سیستم های كارت سطح پایین ارائه می دهند.

در همین حال ، Xe DG2 در اواخر امسال عرضه می شود و قیمت آن بین 400 تا 600 دلار است.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir