[ad_1]

TL ؛ دکتر: آیا یک سناریوی ناامیدکننده آشنا برمی گردد؟ پس از جهش اخیر قیمت ارزهای رمزپایه ، به ویژه بیت کوین ، انتظار می رود کارت گرافیک با توجه به اینکه ماینرها آنها را به صورت عمده برای سیستم عامل های خود بگیرند ، کمیابتر شوند. وضعیت مشکلات فعلی عرضه را تجربه می کند که توسط سری RTX 3000 و Radeon RX 6000 تجربه می شود.

بیت کوین پس از رسیدن به رکورد قبلی خود یعنی 19،700 دلار در پایان سال 2017 ، یک سال بعد به سطح 3200 دلار سقوط کرد. برای مدت طولانی بین 7000 تا 9000 دلار راکد بود ، اما از ماه دسامبر قیمت آن از پشت بام عبور کرد و ماه گذشته 20 هزار دلار عبور کرد و اخیراً سد 30 هزار دلار را شکست.

Ethereum احیای مشابهی را تجربه کرده است – قیمت رمزنگاری در سال گذشته چهار برابر شده و به حدود 1000 دلار رسیده است.

قیمت رمزنگاری از طریق coinmarketcap

هرچه ارز رمزنگاری شده ارزش بیشتری داشته باشد ، یک استخراج کننده می تواند هر روز سود بیشتری کسب کند. با توجه به اینکه نسل جدید کارت های گرافیک بیش از هر زمان دیگری با قدرت قیمت پایین تری را ارائه می دهند ، مردم می توانند در کمتر از روز دیگری خراب شوند. Tom’s Hardware خاطرنشان می کند که 399 دلار RTX 3060 Ti پس از 80 روز تولید بازده خواهد داشت.

به نظر می رسد تاریخ در حال تکرار است. همزمان با جهش بیت کوین و اتریوم در سال 2017 ، قیمت کارت های گرافیک – آنهایی که در انبار بودند – به دلیل تقاضای بیش از حد عرضه ، به شدت جهش کرد. خشم مصرف کننده باعث شده انویدیا از خرده فروشان بخواهد که گیمرها را نسبت به ماینرها اولویت دهند. سرانجام ، بازار در حال سقوط رمزنگاری مشاهده کرد که سرانجام قیمت GPU به حالت عادی بازگشت. هنگامی که سقوط ارز رمزنگاری شد ، قیمت سهام انویدیا به شدت سقوط کرد و سال گذشته با یک پرونده قضایی روبرو شد و ادعا کرد که این شرکت درآمد 1 میلیارد دلاری ارز رمزنگاری شده را به عنوان درآمد بازی گزارش کرده است.

نکته منحصر به فرد این بار این است که جدیدترین کارت گرافیک از زمان انتشار تاکنون کم داریم. انویدیا بارها و بارها گفته است که مشکلات تحویل GPU حداقل تا پایان ژانویه ادامه خواهد داشت و با افزایش قیمت رمزنگاری ، ممکن است مدتی طول بکشد تا گیمرها بتوانند رایانه های خود را ارتقا دهند.

اعتبار تصویر بنر: Tech4Gamers[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر