چه اتفاقی برای AIM افتاده است؟

[ad_1]

America Online تا اواسط دهه 1990 کل دنیای دیجیتال را در دست داشت ، اما هیچ چیز نمی تواند برای همیشه دوام داشته باشد. AOL در اوایل دهه 1980 به عنوان یک شرکت کنترل ویدئو تأسیس شد ، که منحصراً روی یک سرویس آنلاین برای Atari 2600 تمرکز داشت. با این وجود ، در اواسط دهه ، مدیریت در حال تغییر ساختار شرکت به عنوان ارائه دهنده خدمات آنلاین برای خدمات جدید در اینترنت بود. .

آغاز

این فعالیت اینترنتی بسیار موفقیت آمیز بود ، بخش عمده ای از پورتال وب مبتدی AOL ، که شامل بازی های گاه به گاه و کلاسیک ، بخش های خبری و ورزشی ، اتاق گفتگو ، نکات مالی و موارد دیگر بود ، بسیار موفق بود.

در زمانی که فهمیدن اینکه چه کاری باید انجام شود با ورود به اینترنت آسان نبود ، پورتال وب AOL به عنوان یک نقطه شروع خوب برای بسیاری از افراد عمل کرد.

یکی از اولین حافظه های کامپیوتر من شامل AIM است.

شاید یکی از بزرگترین ابزاری که می توان از تجربه اصلی AOL دریافت کرد مشتری مستقل پیام رسانی فوری آن است که به عنوان AIM مهربان شناخته می شود. این برنامه بی سر و صدا در بهار سال 1997 برای مایکروسافت ویندوز راه اندازی شد و به کاربران امکان می دهد یک دسته آنلاین را برای ایجاد ثبت کنند لیست دوستانو در زمان واقعی نزدیک با دوستان گپ بزنید.

یکی از اولین حافظه های کامپیوتر من شامل AIM است. سال 1998 بود و من اولین کریسمس خود را برای کریسمس گرفتم. بعد از اینکه ISP محلی باعث شد من یک مودم کابل Road Runner راه اندازی کنم ، داشتم مسابقه می دادم. البته اولین کاری که کردم این بود که AIM را بارگیری کردم و با بهترین دوست خودم که چند دقیقه دورتر زندگی کردم تماس گرفتم. “ببین ، مامان ، من با کیت در کامپیوتر چت می کنم و او زنده است!” او قبل از بازگشت به اتاق نشیمن گفت ، “اوه ، این خوب است …” ، بدیهی است که سرگرم نمی شود.

در مورد من ، من مجذوب شده بودم. البته من قبلاً در اتاق های گفتگو کار می کردم ، اما این کار همیشه با افراد تصادفی بود. اینکه بتوانید ببینید افرادی که در زندگی واقعی می شناسید چه زمانی در سطح بعدی قرار دارند.

راستش را بخواهید ، این تفاوت با سایر برنامه های چت مانند ICQ ، MSN Messenger و Yahoo! پیام آور عصر. همه آنها همان کار را انجام دادند ، به شما امکان می دهد لیست دوستان ایجاد کنید و با دوستان خود گپ بزنید.

راز کوچک کثیف AIM

بزرگترین تفاوت ، و شاید هم راز کوچک کثیف در مورد AIM که شاید از آن آگاهی نداشته باشید ، این است که AOL هرگز سفارش ایجاد آن را نداد.

AIM حاصل ایده Barry Apelman ، برنامه نویس Unix بود که توسط AOL در سال 1993 استخدام شد. بر خلاف سایر شرکت های آن دوره ، AOL از این جهت که اطلاعات زیادی درباره دارندگان حساب خود داشت ، از جمله زمان ورود آنها و کسانی که بودند ، بی نظیر بود. Apelman از این پایگاه دانش برای ایجاد یک لیست دوستان استفاده می کند ، ابزاری که هنگام آنلاین بودن کاربران نشان داده می شود.

بعداً او و دو همکار دیگر از لیست دوستان به عنوان پایه ای برای ابزاری برای پیام رسانی فوری استفاده کردند که بدون تأیید مدیران AOL به AIM تبدیل می شود.

نیازی به گفتن نیست که آنها از پروژه غیرمجاز راضی نبودند. به ویژه ، مدیران دوست نداشتند كه AIM با مدل مبتنی بر اشتراك خود كه سالها برای توسعه آن صرف كرده بودند ، مخالفت كرد. با این حال ، سرانجام ، تیم محصول موفق شد مدیران را ترغیب کند که به جلو حرکت کنند ، و AIM در سال 1997 آزاد شد و به شدت آتش گرفت.

تا سال 2001 ، AIM به 36 میلیون کاربر فعال رسیده بود و تا سال 2007 ، وقتی آیفون وارد شد ، این سرویس 63 میلیون کاربر داشت. اینها چهره های چشمگیری بودند ، اما مسلما غالب نبودند. به عنوان مثال مایکروسافت موفق شد 294 میلیون کاربر را به سرویس MSN Messenger خود جذب کند ، اگرچه بیشتر مخاطبان جهانی داشت ، در حالی که AIM در مقایسه با آن بیشتر یک تجارت آمریکایی بود.

پس از پیروزی Y2K ، AOL و اینترنت غیرقابل توقف بودند. اما به قول معروف هرچه بزرگتر شوند ، سخت تر می شوند. و در پاییز ، AOL این کار را انجام داد. مقابله با موفقیت AIM و عدم توانایی در درک ارزش محصول رایگان یکی از بزرگترین اشکالات آن بود.

انقلاب موبایل

در اوایل سال 2000 ، گسترش دستگاه های تلفن همراه مشاهده شد. نوکیا اولین رهبر در جنبش تلفن همراه بود ، اولین نفری بود که نوکیا 5110 را در اواخر قرن به کار گرفت. موتورولا همچنین با V3 Razr اصلی که رشد SMS را تسهیل کرد ، مورد توجه قرار گرفت. طولی نکشید که پیامک های تلفن های همراه سر به فلک کشیدند.

بعداً ، BlackBerry در میان متخصصان کسب و کار که نیاز به دسترسی به ایمیل در حال حرکت داشتند ، رشد کرد. سپس ، در سال 2007 ، ورود آیفون روشن کرد که نسل بعدی کاربران در درجه اول با تلفن های خود به صورت آنلاین ارتباط برقرار می کنند.

کاربران رایانه جایی نرفته بودند و همچنان در اطراف و مشغول برقراری ارتباط با یکدیگر بودند ، اما حتی آنها توسط شرکت های رسانه های اجتماعی مانند MySpace ، Facebook ، Twitter و حتی Google هدف قرار گرفتند و مردم را به گفتگو با Google Chat از طریق Gmail دعوت کردند.

با احترام از پروژه کاربردی چت AIM مدرسه قدیمی

بهترین برنج AOL هرگز وزن خود را پشت سر AIM نگذاشته است. طبق گزارشات ، تیم طراح برنامه تعدادی ویژگی ابتکاری در پشت درهای بسته ارائه داده اند ، اما اکثر آنها هرگز در نسخه های عمومی نرم افزار منتشر نشده اند.

به اعتبار خود ، AOL نسخه ای از AIM را برای Palm ، iPhone و iPad Touch منتشر کرد ، اما خیلی دیر بود. اگرچه از نظر فنی کار می کند ، جادوی AIM فراتر نمی رود. جای تعجب نیست که او هرگز گرفتار نشد.

در اوایل سال 2014 ، AOL گفت که کارمندان AIM خود را به عنوان بخشی از اخراج در شرکت تخریب کرده است و تا سال 2017 ، AOL گفت که سرانجام درهای برنامه گفتگوی طولانی مدت خود را می بندد. این پلاگین در 15 دسامبر 2017 رسماً برداشته شد.

اما این پایان تاریخ AIM نیست. پس از تعطیل شدن AIM اصلی ، Wildman Productions ، یک تیم توسعه دهنده بازی غیرانتفاعی ، برنامه ای مانند AIM Phoenix را احیا کرد. از آنجا که دیگر به AOL متصل نیست ، دیگر نمی توانید به لیست دوستان قدیمی خود دسترسی پیدا کنید.

عکس صفحه از ققنوس

اما این به شما این فرصت را می دهد که از ابتدا شروع کنید و شاید نامی را تایپ کنید که قبلاً نمی توانستید بدست آورید. یا می توانید نامی را که قبلاً استفاده کرده اید ثبت کنید.

میراث

ساده لوحانه نیست که درباره دومین آمدن AIM یا ICQ تبلیغ کنید. این برنامه ها زمان خود را در کانون توجهات قرار می دادند ، اما سالهای بهتر آنها در این مرحله بسیار عقب مانده است. درعوض ، یادآوری این نوع برنامه ها برای آنچه که انجام داده اند و آنچه به ما آموخته اند ، بسیار سازنده است.

AIM و برنامه های گفتگوی مشابه از اواخر دهه 1990 و اوایل 2000 برای تسهیل ارتباط دیجیتال برای میلیون ها کاربر اولیه اینترنت ضروری بود.

ما در پیشرفت فن آوری مدرن پیشگام بودیم ، و در آن زمان احساس قدرت می کرد ، به ویژه برای کسانی که مهارت های اجتماعی سنتی ندارند.

برنامه های چت به ما یاد داده اند که چگونه مهارت ایجاد صفحه کلید را با همسالان خود برقرار کنیم. من شخصاً چندین ارتباط آنلاین را حفظ کرده ام که تا به امروز ، بیش از 20 سال بعد ، برخی از آنها با افرادی که هرگز شخصاً ملاقات نکرده ام برقرار بوده ام. اگر برنامه هایی مانند AIM نبود ، این افراد بخشی از زندگی امروز من نبودند.

در واقعیت موازی ، مجریان AOL می توانند تمام توان خود را پشت سر AIM بگذارند و راهی برای تسلط بر پیام رسانی و تبدیل شدن به آنچه امروز WhatsApp است ، پیدا کنند. اگر این اتفاق می افتاد ، شاید فقط شاید امروز AOL مرتبط باشد.

مجموعه TechSpot “چه اتفاقی افتاد …”

تاریخچه برنامه های نرم افزاری و شرکت هایی که در برهه ای گسترده شده و بسیار مورد استفاده قرار می گرفتند ، اما دیگر وجود ندارند. ما برجسته ترین زمینه های تاریخ ، نوآوری ، موفقیت و جنجال آنها را پوشش می دهیم.[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme