[ad_1]

انجام شده توسط ویراستار: در سطح بالایی ، من معتقدم که سال 2021 احتمالاً سال ترکیبی خواهد بود ، همه چیز. ذاتی مفهوم ترکیبی از دیدگاه فناوری این است که راه حل ها یا فن آوری های موجود فقط بخشی از یک مسئله یا کار را حل یا فراهم می کنند. برای ایجاد یک راه حل کامل تر ، به ترکیبی از چند قطعه نیاز است. در بسیاری از موارد ، راه حلهای ترکیبی همچنین به عنوان یک تکامل و / یا پیشرفت فنآوریهای “اصلی” موجود دیده می شوند.

گرچه به نظر می رسد تلاش برای پیش بینی پس از یک سال که کاملاً کسی انتظار آن را نداشت کمی احمقانه به نظر برسد ، اما به نظر می رسد روندهای جالبی در سرتاسر دنیای فناوری در حال ظهور است که احتمالاً تأثیر مهمی در سال 2021 خواهد داشت. بنابراین ، در روحیه تلاش برای درک هرج و مرج – و با درک کامل اینکه یک بار دیگر تقریباً هر اتفاقی می افتد – در اینجا دیدگاه من در مورد روند در چندین زمینه خاص ، از جمله رایانش ابری ، کار در خانه ، نیمه هادی ها و اتصال است ، که فکر می کنم ممکن است مهم باشد امسال.

در سال 2021 ، من انتظار دارم که شاهد تغییرات متنوعی از این مفهوم ترکیبی باشم – برخی از آنها ادامه روندهایی هستند که قبلاً آغاز شده اند و برخی دیگر جدید هستند. آنچه بسیاری از آنها را به هم متصل می کند این واقعیت است که آنها معمولاً توسط نیازهای واقعی بسیار ویژه ای هدایت می شوند ، که فقط پس از استفاده از عناصر اساسی منجر به کشف محدودیت ها یا کاستی هایی شد که در ابتدا مشهود نبودند ، آشکار شد. و دقیقاً همانطور که در دنیای بیولوژیکی ، جایی که مفهوم هیبرید مطرح می شود ، تقریباً انواع مختلفی از ترکیبات وجود دارد که هر کدام برای پاسخگویی به نیازهای بسیار خاص طراحی شده اند. به عبارت دیگر ، بسیاری از امکانات بیشتر ، بلکه احتمال سردرگمی بسیار بیشتر است.

این رابطه مستقیماً با دومین تصویر بزرگی دارد که انتظار دارم امسال ببینم – افزایش درجه شخصی سازی و تخصص.

همانطور که صنعت فناوری بالغ می شود و تأثیر آن بر کسب و کار و جامعه بیشتر می شود ، گام آشکاری در این فرآیند بلوغ ایجاد محصولات و خدمات است که منحصر به فرد بیشتر در انواع بیشتری از کاربردهای خاص است. رویکردهای هدف کلی جای خود را به راه حل های سفارشی می دهند که برای پاسخگویی به نیازهای خاص سازمان ها ، صنایع ، مردم و محیط طراحی شده اند. نتیجه نهایی یک بار دیگر طیف وسیعی از گزینه ها است ، که فرصت بیشتری را برای گروه بزرگتری از تأمین کنندگان برای ایجاد محصولات مناسب ایجاد می کند ، اما همچنین امکان پیچیدگی و سردرگمی بیشتر در بازار را ایجاد می کند. من می گویم که ما در حال حاضر آنجا هستیم ، اما من احساس می کنم که امسال بدتر خواهد شد.

“ابر هیبریدی ، البته همچنان روش محاسبات ابری است که بیشترین توجه را از توسعه محصول ، بازاریابی محصول و چشم انداز واقعی برای اجرا در سال 2021 به خود جلب می کند.”

با در نظر گرفتن پیاده سازی های ترکیبی مبتنی بر تکنیک های خاص ، البته Hybrid Cloud همچنان روش محاسبات ابری است که بیشترین توجه را از توسعه محصول ، بازاریابی محصول و چشم انداز استقرار واقعی در سال 2021 به خود جلب می کند.

با ترکیب برخی از ویژگی ها و مزایای ابر عمومی ، همراه با مزایای ملموس و عملی سخت افزار محاسبات محلی ، بسیاری از تغییرات ابر ترکیبی در دنیای واقعی اثبات می کنند که نیازهای بخش های فناوری اطلاعات امروز را برآورده می کنند.

در سال 2021 ، احتمالاً شاهد تغییرات بیشتری در موضوع ابر ترکیبی خواهیم بود ، با راه حل های سفارشی خاص صنعت و سایر محصولات. بله ، ابزارهای ابری منظوره عمومی می توانند از مزایای بسیاری برخوردار باشند ، اما نیازهای منحصر به فرد صنایع مختلف ، اندازه شرکت ، محیط نظارتی و سایر تغییرات باعث انفجار محصولات جدید می شود.

“محیط های کار ترکیبی ، که شامل ابزارها ، قابلیت ها و فرایندهایی هستند که به کارمندان محلی و از راه دور امکان همکاری موثر را می دهند ، نیز به یک قاعده تبدیل می شوند.”

در محیط کار ، محیط های کار ترکیبی ، که شامل ابزارها ، قابلیت ها و فرایندهایی هستند که امکان همکاری موثر بین کارگران محلی و از راه دور را فراهم می کنند ، نیز به یک قاعده تبدیل می شوند. این موضوع سال گذشته بحث های زیادی را جمع کرد ، اما فقط در اواخر سال جاری ما می بینیم که چگونه این موضوع عملی می شود.

عواقب کامل آنچه منجر به کار ترکیبی و محصولات و خدمات خاص مورد نیاز آن خواهد شد هنوز در حال تعیین است – درسهای تجربه واقعی بدون شک بینشهایی را ارائه می دهند که تصور آنها اکنون دشوار است. آنچه اکنون روشن است ، این است که شرکت ها باید بیشتر با این واقعیت جدید سازگار شوند و اصلاحاتی انجام دهند.

مفاهیمی مانند پخت و پز گرم ، مهمان نوازی و سایر انواع جدید مدل کار قطعاً بخشی از این برنامه ها خواهد بود ، اما احتمالاً شاهد تغییرات دیگری خواهیم بود. نکته مهم ، هیچ یک از این راه حل ها به طور کامل پاسخگوی تمام نیازهای خاص سازمان های مختلف نیست ، بنابراین من انتظار دارم گزینه های مختلف و موفقیت آمیز بودن آنها را ببینم. قطعاً در مورد ابزارهای ترکیبی – حتی به خصوص در کنفرانس های ویدیویی و بسترهای همکاری – برای همه جهانی نیست.

یک اهمیت بارز کار ترکیبی این است که انتقال به لپ تاپ برای تقریباً همه نوع کارگران تقریباً اجتناب ناپذیر به نظر می رسد و امکان وجود انواع جدید لوازم جانبی رایانه ای با اتصال آسان و مشترک که با این لپ تاپ ها کار می کنند نیز مهم خواهد بود.

از منظر نیمه هادی ، به دنبال رشد چشمگیر در معماری تراشه های ترکیبی و همچنین یک جهش بزرگ در توسعه تراشه های سفارشی – به ویژه انواع مختلف شتاب دهنده های خاص برنامه ، مانند پردازنده های AI باشید. تعداد فزاینده ای از قطعات سیلیکونی سفارشی از شرکت هایی مانند اپل و آمازون سال گذشته وارد بازار شد که تمرکز اصلی آنها نیمه هادی ها نیست و من انتظار دارم این روند در سال جاری نیز ادامه یابد.

از دیدگاه نیمه هادی ، به دنبال رشد چشمگیر در معماری تراشه های ترکیبی و همچنین یک جهش بزرگ در توسعه تراشه های سفارشی باشید.

علاوه بر این ، رشد طرح های مبتنی بر chipplet از تولید کنندگان نیمه هادی سنتی مانند Intel و AMD – که در آن چندین قطعه جداگانه سیلیکون به یک قسمت تمام شده ترکیب شده اند – همچنین به تراشه های قابل انعطاف و قابل تنظیم تر در سال 2021 منجر می شود.

طراحی نیمه هادی ترکیبی همچنین می تواند به ترکیبی از عناصر تراشه ساخته شده از “واحدهای فرآیندی” یا اندازه های تولید مختلف باشد که به روش های هوشمند در کنار هم بسته بندی شده اند.

این اقدام برای تفکیک اجزای مختلف یک طراحی تراشه عظیم می تواند توسط اینتل هدایت شود ، زیرا هر دو محدودیت های پیگیری این استراتژی را تشخیص داده اند ، در حالی که ترازهای تراشه جدید جالب و سایر فن آوری های اتصال و بسته بندی را در داخل توسعه می دهند روی تراشه ای که امکان آن را فراهم می کند. در سال 2021 ، من انتظار دارم که این انواع انعطاف پذیرتر طراحی های ترکیبی به شما امکان دهد قطعاتی مانند قطعات بسیاری از سازندگان مختلف که در مکان های مختلف تولید شده اند ، در یک تراشه بسیار کارآمد و کاملاً سفارشی ترکیب شوند.

سرانجام ، احتمالاً استقرار کمتر آشکار فناوری های ترکیبی در اتصال به ویژه در حدود 5G و اشکال پیشرفته تر WiFi رخ می دهد. در حالی که برخی استدلال می کنند که این دو فناوری رقابتی هستند – به ویژه با انتظار می رود که میان رده 5G بیشتری در اواخر امسال در ایالات متحده عرضه شود ، همراه با باند فرکانسی 6 گیگاهرتزی که WiFi 6E روی میز ارائه می دهد – احتمال زیاد سناریوی این دو در خدمت مکمل یکدیگر خواهند بود.

همانطور که همه ما دست اول را در سال 2020 آموختیم ، عملا هیچ چیز مهمتر از اتصال بی سیم سریع و سریع نیست ، فارغ از اینکه کجا هستید یا چه نوع کار (یا بازی) را انجام می دهید. در نتیجه ، تلاش برای افزایش پایداری و در دسترس بودن این پیوندها بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

“به عنوان مثال ، توانایی استفاده از هر دو اتصال 5G و WiFi را برای افزایش سرعت و قابلیت اطمینان اتصال بی سیم تصور کنید.”

البته ، سیگنال های تلفن همراه و WiFi کاملاً مستقل هستند ، اما آنچه انتظار دارم در سال 2021 ببینم تلاش های متمرکز بر تولید نرم افزار ، سخت افزار و حتی تراشه برای کارکرد بهتر این فناوری ها است. به طور موثر با هم در یک مدل ترکیبی. به عنوان مثال توانایی استفاده از هر دو اتصال 5G و WiFi را برای افزایش سرعت و قابلیت اطمینان اتصال بی سیم تصور کنید. بعلاوه ، امکان جابجایی اتوماتیک و یکپارچه بین این دو فناوری در صورت گرفتگی یا مشکلات دیگر ، با یک نوع اتصال به نوع دیگر ، باعث افزایش ارزش هر دو خواهد شد. برای این اتفاق ، دستگاه های بیشتری لازم است که جدیدترین طعم دهنده های هر دو فناوری را در خود جای دهند و من انتظار دارم که این برای سال 2021 نیز یک روند اساسی باشد.

در نهایت ، من می گویم که موضوع اصلی روند فناوری در سال 2021 تخصص خواهد بود. در سطح بالا ، این بدان معناست که بسیاری از پیشرفت های تکنولوژی احتمالاً بیش از نوآورانه تلقی می شود ، زیرا بسیاری از آنها پیشرفت در محصولات و خدمات موجود است. البته ، همیشه یک موفقیت بزرگ کاملاً غیرمنتظره وجود دارد – اگر چیزی را از سال 2020 بگیریم ، باید خود را برای اتفاقات غیرمنتظره آماده کنیم – اما به نظر من این سال سال آن نیست. درعوض ، من انتظار دارم که صنعت فناوری قدمی به عقب بردارد ، آنچه را که ارائه می دهد کشف كند ، پیشرفت ها و پیشرفت های مهمی را در این پیشنهادات ایجاد كند و برای نوآوری بیشتر در سالهای آینده آماده شود. بخاطر داشته باشید که این اتهامی در مورد صنعت و قابلیت های آن نیست و همچنین کار بدی هم نیست. همانطور که سال گذشته بسیاری از ما یاد گرفتیم ، گاهی اوقات زمان تأمل و تأمل می تواند ایده واضح تری از آنچه در آینده خواهد آمد به ما ارائه دهد.

باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC ، یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در توییتر دنبال کنید bobodtech.

اعتبار دکل: جان پل هنری[ad_2]

منبع: tanha-news.ir