[ad_1]

در چارچوب: با ادامه کمبود پردازنده و پردازنده گرافیکی ، نشانه هایی از بهبود اوضاع در برخی مناطق از آخرین پردازنده های سری Ryzen 5000 AMD وجود دارد. بر اساس گزارش ها ، این شرکت و رقبای آن نمی توانند به اندازه کافی جاسازکننده پیدا کنند تا پردازنده های خود را – بخشی مهم از بسته تراشه – بسازند ، بنابراین انتظار می رود مشکلات تأمین تا نیمه دوم سال جاری ادامه داشته باشد.

هفته گذشته ، مدیر عامل AMD ، لیزا سو ، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد و در مورد برخی از موضوعات روز در مورد برنامه های آینده شرکت و جاه طلبی آن برای ادامه ارائه پردازنده های رقیب و کارت های گرافیک نسل به نسل بحث کرد.

با این حال ، هنگامی که از وی در مورد مشکلات عرضه مداوم س askedال شد ، سو توضیح داد که این شرکت انتظار دارد که آنها چندین ماه دیگر ادامه داشته باشند تا زمانی که زنجیره های تأمین بهبود یابد و بتوانند با تقاضا کنار بیایند. در حالت ایده آل ، آنها به موقع برای دور بعدی راه اندازی پردازنده و پردازنده گرافیکی برطرف می شوند ، اما مهمتر از همه ، با افزایش ظرفیت تولید و همچنین AMD و فروشندگان آن ، قیمت باید با گذشت زمان کاهش یابد. برای مقابله با تعرفه های الکترونیکی ایالات متحده و همچنین افزایش هزینه های حمل و نقل و حمل و نقل.

در مورد پردازنده های سری Ryzen 5000 ، به نظر می رسد اگر اتفاقاً در اروپا زندگی می کنید ، ممکن است بتوانید یکی از آنها را تهیه کنید.

طبق Tweakers.net ، برخی از خرده فروشان اروپایی در حال حاضر محموله های بزرگ Ryzen 5 5600X ، Ryzen 7 5800X و Ryzen 9 5950X را دریافت می کنند. در مورد Ryzen 9 5900X ، به نظر می رسد AMD از تقاضای این مدل خاص غرق شده است ، بنابراین قبل از اینکه بتوانید آن را تحویل بگیرید ، مدتی طول خواهد کشید. قیمت ها هنوز بالاتر از MSRP هستند ، اما حداقل در پاسخ به سهام در حال رشد در حال بهبود هستند.

از طرف دیگر ، هنگام دریافت پردازنده سری Ryzen 5000 ، می توان از مادربرد موجود B450 نیز استفاده کرد ، زیرا استفان والتون در واقع هیچ تفاوتی در عملکرد نسبت به استفاده از مادربرد جدیدتر B550 یا X570 نداشت.

و اگر دلجویی وجود داشته باشد ، انتظار می رود قیمت SSD به دلیل بیش از حد عرضه NAND flash 15 درصد کاهش یابد ، بنابراین حتما بررسی بهترین SSD های سفارشی PCIe 4.0 را بررسی کنید.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir