وقتی 1 ترابایت دیگر پهنای باند کافی نیست


در چارچوب: از آنجا که افراد بیشتری در خانه می مانند و برای مطالعه ، کار و رفع سرگرمی خود به دستگاههای متصل متکی هستند ، تعجب آور نیست که میزان ترافیک اینترنت به سطوح بی سابقه ای رسیده است. سال گذشته ، ارائه دهندگان پهنای باند هم تغییر در اوج ترافیک و هم در تغییر در ساعات اوج مصرف را مشاهده کردند ، و آنها را وادار به سرعت بخشیدن به استقرار شبکه و ظرفیت سرور اضافی در تلاش برای مقابله با تقاضای اضافی می کنند.

استفاده از اینترنت در حال افزایش است و خانواده های منفرد هر ماه با سرعت بیشتری از محدودیت های داده عبور می کنند. برای افرادی که بیش از یک ترابایت در ماه استفاده می کنند ، اتصال آنها به اینترنت گران می شود.

طبق گزارشی که توسط ارائه دهنده OpenVault منتشر شده است ، افزایش قابل توجهی در تعداد مشترکین اینترنت ایالات متحده که بیش از یک ترابایت داده در ماه استفاده می کنند ، وجود دارد. در سه ماهه آخر سال 2020 ، بیش از 14 درصد مشترکان ماهانه بیش از یک ترابایت داده مصرف کرده اند که تقریباً دو برابر تعداد ثبت شده در مدت مشابه در سال 2019 است. این شامل کاربران با داده های محدود و افرادی است که برنامه نامحدود دارند. .

خانوارهایی که برنامه نامحدود دارند ، داده های بیشتری را نسبت به خانوارهایی که برنامه محدودی دارند جویدند ، با مصرف 2.5 درصد بیش از دو ترابایت در ماه. میانگین استفاده از داده های مشترک 482.6 گیگابایت در Q4 2020 در مقایسه با 344 گیگابایت در سه ماهه مشابه 2019 بود.

حتما بخوانید:
هفت کاری که برای موفقیت لباس بچگانه باید انجام دهید

جالب اینجاست که بیشتر این رشد ماهها پس از شناسایی اولین انسداد رخ داده است ، زیرا در سه ماهه دوم و سوم سال 2020 افزایش متوسطی در مصرف داده مشاهده شده است. در همین حال ، شرکت هایی مانند Comcast ، Verizon و AT&T ترجیح داده اند که محدود کردن داده ها را متوقف کنند ، فقط آنها را به تدریج همراه با افزایش قیمت تمام برنامه های داده معرفی می کنند.

بیشتر ISP ها محدودیت داده ها را در حدود یک ترابایت تعیین می کنند ، و این به تدریج درد بزرگی برای هر کسی که از خدمات پخش جریانی و برنامه های کنفرانس ویدیویی استفاده می کند ، خواهد شد ، زیرا آنها معمولاً سریع تر از هر چیز دیگری توزیع را کم می کنند. به ازای هر 50 گیگابایت اضافی مصرفی ، ISP ها به طور متوسط ​​10 دلار هزینه می گیرند که می تواند به سرعت تعلق گیرد.

منبع این داده ها ، OpenVault شرکتی است که به ارائه قابلیت ردیابی داده ها به بیش از 150 ISP کابلی ، نوری و بی سیم در سراسر جهان اختصاص دارد. از سال 2012 ، او ادعا می کند “سالانه بیش از 150 میلیون دلار درآمد اضافی” ایجاد کرده است. یافته های وی قطعاً جالب توجه است ، زیرا نشان می دهد که بسیاری از کاربران برق اینترنت به ISP ها این فرصت را می دهند تا برای برنامه های داده نامحدود هزینه بیشتری را پرداخت کنند. بعلاوه ، اگر این روند رشد استفاده ادامه یابد ، تعداد بیشتری از کاربران ، که به طور معمول به حد داده خود نمی رسند ، در نهایت هزینه های مازاد پرداخت می کنند.

حتما بخوانید:
کافی نت در حال انتقال به یک مزرعه ارزهای رمزنگاری شده است زیرا بیماری همه گیر به سود خود می رسد


منبع: tanha-news.ir