[ad_1]

چرا مهم است: در حال حاضر اطلاعات غلط زیادی در مورد واکسن Covid-19 وجود دارد و هکرها با درز اطلاعات هک شده در مورد BioNTech-Pfizer و Moderna که دستکاری شده اند ، سعی در افزایش بی اعتمادی دارند.

ماه گذشته ، آژانس دارویی اروپا (EMA) فاش کرد که هک شده است که در آن اسناد و ایمیل های مربوط به مقررات واکسن Covid-19 ذخیره شده در یک سرور EMA به طور غیرقانونی قابل دسترسی است.

در آخرین به روزرسانی تحقیق ، EMA نوشت که برخی از اسناد هک شده به صورت آنلاین درز کرده است ، البته به شکل اصلی نیست.

آژانس گفت: “بخشی از مکاتبات قبل از انتشار توسط عاملان دستکاری شد به گونه ای که می تواند اعتبار واکسن ها را از بین ببرد.”

گرچه EMA اطلاعاتی را که تغییر کرده اعلام نکرد ، اما نوشت: “ما دیدیم که بخشی از مکاتبات به طور کامل منتشر نشده است. […] و یا با اظهار نظر یا اضافات از طرف عاملان. “

هنوز مشخص نیست که چه کسی در پشت هک کردن EMA است و چه چیزی باید با انتشار اطلاعات نادرست در مورد واکسن Covid-19 بدست آورد. به گفته اپراتور هلندی NOS ، صفحات هک شده در یک انجمن روسی منتشر شده است و “سرویس اطلاعات خارجی” عامل این حادثه است.

ماه گذشته ، با گسترش واکسن ها در سراسر جهان ، تیم IBM Security X-Force دریافت که یک کمپین فیشینگ برای هدف قرار دادن سازمان هایی در زنجیره سرما Covid-19 در حال انجام است ، فرایندی که واکسن های کرونا ویروس حمل و نقل و ذخیره سازی آن به صورت امن در دمای کنترل شده

اعتبار تصویر: Ungvar (Machhead) / Rideau (مرکز)

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر