[ad_1]

پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح آشکار خواهد شد.

شرکت های مختلف از دیزنی تا هارلی دیویدسون در یک گاراژ شروع به کار کرده اند و این مورد در مورد بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری از جمله آمازون ، اپل ، گوگل ، اچ پی و مایکروسافت وجود دارد. با این حال ، آغاز فروتنانه eBay در اتاق نشیمن در سن خوزه بنیانگذار پیر امیدیار اتفاق افتاد ، و نه در یک گاراژ.

در سپتامبر 1995 به عنوان AuctionWeb راه اندازی شد ، اولین مورد ذکر شده یک نشانگر لیزری شکسته است ، که متعاقباً به قیمت 14.83 دلار به شخصی که ادعا می کند جمع کننده نشانگرهای لیزر شکسته است ، فروخته شد.

این شرکت اولین کارمند خود را تا اوایل سال 1996 به کار گرفت ، در سپتامبر 1997 نام خود را به eBay تغییر داد و برای کمک به مدیریت 30 میلیون کارگر ، مگ ویتمن را به عنوان رئیس جمهور و مدیرعامل در سال 1998 استخدام کرد. مصرف کنندگان و درآمد آنها تقریباً 5 میلیون دلار بود. به هر حال ، ویتمن در سال 2008 eBay را ترک کرد و در سال 2011 مدیر عامل HP شد.

اگرچه اغلب گفته می شود که eBay برای نامزد امیدیار ساخته شده است تا در مخلوط های آب نبات Pez را که جمع کرده است ، ایجاد کند ، این افسانه است. در کتاب 2002 ، فروشگاه عالی ، مدیر روابط عمومی eBay مری لو سانگ ، سومین کارمند شرکت ، اعتراف کرد که داستان Pez را برای جلب توجه رسانه ها ساخته است.

با گذشت بیش از 25 سال ، eBay همچنان یک نیروی در خرید آنلاین است ، اگرچه غالب نیست. این تجارت همچنان یک تجارت چند میلیارد دلاری است که در سان خوزه ، کالیفرنیا مستقر است و بیش از 13000 نفر در آن اشتغال دارند و تا سال 2020 در 32 کشور فعالیت می کنند.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر