[ad_1]

در بنای یادبود: نورمن آبرامسون ، یکی از پیشگامان شبکه های رایانه ای بی سیم ، در سن 88 سالگی درگذشت. کارهای آبرامسون ، استاد سابق دانشگاه هاوایی ، پایه های فناوری ارتباطات بی سیم مدرنی را که امروزه می شناسیم و استفاده می کنیم ، بنا نهاد. آبرامسون در اول دسامبر در خانه خود در سانفرانسیسکو در اثر سرطان پوست که در ریه هایش متاستاز کرده بود درگذشت.

آبرامسون در آغاز دوره استادی خود وظیفه یافت راهی برای انتقال داده ها بین جزایر هاوایی و ایالات متحده با استفاده از فناوری رادیویی پیدا کند. وی از این پروژه اولیه ، ALOHAnet را ایجاد کرد ، یک شبکه بی سیم اولیه که به توسعه فن آوری های ارتباطی بی سیم مدرن و همچنین انتقال اطلاعات مبتنی بر اترنت کمک می کند.

نوآوری های اولیه آبرامسون امروزه هنوز در تلفن های هوشمند ، ماهواره ها و شبکه های Wi-Fi خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. گزارش شده است که این فناوری بسیار گسترده شده است زیرا آبرامسون و تیمش می خواهند آن را به اشتراک بگذارند و از سایر دانشمندان در آزمایشگاه خود در هاوایی استقبال کنند.

به گزارش نیویورک تایمز ، علت مرگ آبرامسون سرطان پوست بود که به ریه های او متاستاز داده بود. وی در اول دسامبر در خانه خود در سانفرانسیسکو درگذشت.

دیوید لاسنر ، رئیس دانشگاه هاوایی ، گفت: “تعداد بسیار کمی از افراد هستند که به اندازه Norm در نحوه ارتباط و اشتراک اطلاعات کل کره زمین تأثیر داشته باشند. نورم جزایر هاوایی را با یکدیگر و جهان متصل می کند ، و از طریق ایده های خود و دانشجویانش میراث فرهنگی را در داخل و خارج از کشور باقی می گذارد. “

تصور جهانی بدون ارتباطات بی سیم دشوار است و ما باید نورمن آبرامسون را برای نقشی که در اتصال جهان ایفا کرده تشکر کنیم.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر