نمونه مهندسی پردازنده 10 نانومتری Alder Lake-S اینتل در پایگاه داده Geekbench مشاهده شد


با نامه: نتایج Geekbench 5 برای پردازنده آینده Alder Lake-S اینتل به صورت آنلاین ظاهر شد. معیارها ستاره ای هستند ، اما از یک نمونه مهندسی اولیه (ES) دور از انتظار نیستند. مهمتر از همه ، مشاهدات آنچه ما قبلاً مشکوک بودیم را تأیید می کند و احتمال پرتاب Q4 2021 را تأیید می کند.

پردازنده Alder Lake-S دیگر دست نیافتنی از نسل دوازدهم اینتل وجود دارد. قابل توجه دانلود سخت افزارTum_Apisak متوجه شد نتایج آزمون سیلیکون دوشنبه شب در پایگاه داده Geekbench بارگذاری شد.

بر اساس مشاهدات قبلی در پایگاه داده SiSoft Sandra در ماه اکتبر ، نتایج Geekbench 5 آن را با 16 هسته / 24 رشته با سرعت 1.4GHz لیست می کند. پردازنده Alder Lake در تست های تک هسته ای 996 و در چند هسته ای 6931 امتیاز کسب کرده است. کارایی جای نگرانی نیست ، اما بخاطر داشته باشید که این نمونه مهندسی بسیار اولیه است. ماتریس تولید اینتل احتمالاً سرعت کلاک بسیار بالاتری دارد.

تاکنون جزئیات درباره نسل بعدی پردازنده های نسل بعدی Alder Lake مشخص نبود. در ماه مه ، نشت زنجیره تامین نشان داد که چیپست جدید از سوکت LGA 1700 پشتیبانی می کند. یک یادداشت داخلی که ماه بعد از اینتل درز کرد ، سوئیچ را تأیید کرد. عکس ها نیز در ماه اکتبر ظاهر شدند ، که به همان اندازه نشان می دهد. تست های Geekbench روی مادربرد Intel Alder Lake-S ADP-S DDR4 CRB LGA 1700 انجام شد.

نشت های قبلی نشان داده است که این تراشه Alder Lake-S از هشت هسته Golden Cove با 16 نخ و هشت هسته Gracemont با هشت نخ در یک ماتریس 10 نانومتری تشکیل شده است. این پیکربندی مشابه طراحی بزرگ Arm.LITTLE است که هشت هسته قدرتمند را با هشت هسته کارآمد ترکیب می کند. این پردازنده همچنین دارای حافظه نهان L3 30 مگابایتی و حافظه نهانگاه L2 12.5 مگابایت است. IGPU دارای 256 هسته سایه زن با سرعت 1.15 گیگاهرتز است که با موتور گرافیکی Xe LP اینتل کار می کند.

حتما بخوانید:
30 عکس جذاب تم تولد دخترانه[کودک،نوجوان و بزرگسال] - ساختمانچی

ما هنوز در مورد تولید و تاریخ عرضه احتمالی حرف رسمی نداریم ، اما همانطور که شروع به دیدن نسخه های پاپ آپ ES می کنیم ، گمان می کنیم که اینتل برای پایان سال 2021 تیراندازی می کند.
منبع: tanha-news.ir