نسخه لو رفته از ویندوز 10 ایکس نشان می دهد که چه انتظاراتی از سیستم عامل Microsoft Chrome OS دارد


چیزی که منتظر باشید: برنامه های اصلی مایکروسافت برای ویندوز 10 ایکس از خط خارج شد و سپس سال گذشته تغییر کرد ، اما این شرکت در حال نزدیک شدن به تهیه نسخه برای دستگاه های تک صفحه است. نسخه درز شده سیستم عامل آینده شباهت زیادی به سیستم عامل Chrome گوگل دارد.

ویندوز 10 ایکس سالهاست که در حال ساخت است و با ورود به بازار ، مجموعه های تقریباً نهایی منقضی می شوند. در ابتدا ، سیستم عامل جدید قرار بود همراه با فاکتورهای فرم جدیدی مانند تبلت های محافظ دوگانه ، به ویژه Surface Neo ، اما با تاخیرهای سخت افزاری جلو ، ویندوز 10X باید در اسرع وقت در دستگاه های تک محافظت شود.

Windows Central ، Thurrott و The Verge به ما می آموزند که از پاسخ مایکروسافت به سیستم عامل Chrome گوگل چه انتظاراتی داریم. هر دو سیستم عامل به روشی مشابه گزینه های سبک وزن برای ویندوز 10 طراحی شده اند که فقط روی سخت افزار جدید نصب می شوند.

مایکروسافت با ویندوز 10X امیدوار است مشتریان را ترغیب به خرید Chromebook کند که تقاضای زیادی را تجربه می کنند – رشد 122 درصدی در سال نسبت به Q3 برای عطسه نیست.

https://www.youtube.com/watch؟v=EPirgHua2sE

مانند سیستم عامل Chrome ، Windows 10X بیشتر روی برنامه های وب متمرکز است. مجموعه های منقضی شده نشان می دهد که به راحتی می توانید Progressive Web Apps را از مرورگر Edge نصب کرده و در نوار وظیفه پین ​​کنید. همچنین تأیید می کند که ویندوز 10 ایکس به این محدود می شود و برنامه ها را در هنگام راه اندازی ذخیره می کند ، مایکروسافت بعداً روی نگهداری ظروف Win32 کار می کند.

حتما بخوانید:
چشم انداز روند بزرگ فناوری اطلاعات برای سال 2021

نوار وظیفه یک نسخه ساده از نوار وظیفه معمولی ویندوز است که دکمه های Start ، Edge و Task View را در مرکز خود قرار داده است. باز کردن منوی شروع ، راه اندازی کننده ای را نشان می دهد که در آن می توانید برنامه ها ، پرونده ها یا وب سایت ها را جستجو کنید. تنظیمات مشابه آنچه در ویندوز 10 دارید ، در حالی که Explorer یک تجربه کاهش یافته است که شما را به چند پوشه محلی و محتوای OneDrive محدود می کند.

جالب است که برنامه ها در حالت تمام صفحه اجرا می شوند مگر اینکه روی آنها در کنار یکدیگر کلیک کنید. جابجایی بین آنها با استفاده از Alt-Tabbing سنتی و همچنین Task View انجام می شود. هیچ پشتیبانی از تاریخچه وجود ندارد ، اما این احتمالاً توسط اکثر کاربران از دست نخواهد رفت. Action Center یک پنجره بازشو است که تنظیمات و اعلان های سریع را به همراه یک ابزار برای کنترل پخش رسانه نشان می دهد.

این بررسی ویندوز 10X همچنین ممکن است نشان دهنده تغییراتی باشد که مایکروسافت انتظار دارد در نسخه سنتی ویندوز اعمال کند. اوایل این ماه ، اخباری مبنی بر اینکه مایکروسافت در حال کار بر روی “جوان سازی بصری جامع” سیستم عامل است ، وجود دارد که در حال حاضر از نظر فلسفه طراحی UI متفاوت است.


منبع: tanha-news.ir