ناسا می تواند بیگانگان را به دلیل علائم آلودگی شکار کند

[ad_1]

انجام شده توسط ویراستار: مقادیر بالای NO2 می تواند به یک روند گسترده صنعتی اشاره داشته باشد ، اما البته این نشان می دهد که تمدن دور به روشی مشابه ما تکامل یافته و سوخت های فسیلی را برای انرژی می سوزاند. همچنین فرض بر این است که آنها تقریباً در همان مرحله تکاملی هستند. شاید آنها بسیار پیشرفته تر از ما باشند و روشهای کارآمدتری برای تولید انرژی مانند دستکاری میدانهای مغناطیسی یا گرانش ابداع کرده اند.

محققان ناسا روش دیگری را برای جستجوی تمدن های پیشرفته بیگانه ابداع کرده اند که می تواند به طور بالقوه در سیستم های ستاره ای مجاور ساکن شود.

راوی کوپاراپو از ناسا ، به عنوان بخشی از مطالعه اخیر ، این سeredال را مطرح کرد که آیا با بررسی آلودگی جوی در یک سیاره دوردست می توان حیات فرازمینی را تشخیص داد؟ از آنجا که جهان های قابل سکونت بسیار دور هستند ، ما نمی توانیم فقط یک سفینه فضایی را بفرستیم تا از نزدیک بررسی کنیم. در عوض ، ما باید به مشاهدات تلسکوپ های قدرتمند اعتماد کنیم تا به شناسایی علائم حیات کمک کنیم.

یکی از راه های ممکن برای انجام این کار جستجوی گازهای خاص مانند دی اکسید نیتروژن است. در اینجا روی زمین ، NO2 یک محصول جانبی رایج در مورد سوزاندن سوخت های فسیلی است. این مطالعه به دنبال تعیین این مسئله است که آیا با مشاهده نور منعکس شده توسط سیاره فراخورشیدی هنگام گردش به دور ستاره خود ، می توان سطح بالای NO2 را تشخیص داد.

شبیه سازی های رایانه ای نشان می دهد که تلسکوپ های بزرگ ناسا در آینده می توانند سطح NO2 را در سیارات فراخورشیدی تا 30 سال نوری دورتر تشخیص دهند و حداقل 400 ساعت زمان مشاهده را فراهم کنند. یک سال نوری مسافتی است که نور طی یک سال طی می کند ، که برابر با نزدیک به شش تریلیون مایل است.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme