[ad_1]

چرا مهم است: نه تنها کنسول ها ، کارت های گرافیک و پردازنده ها برای کنار آمدن با تقاضا دست و پنجه نرم می کنند بلکه تولیدکنندگان رایانه نیز اثرات آن را احساس می کنند. Lenovo ، بزرگترین فروشنده رایانه در جهان ، هشدار داد که به دلیل همه گیری و تعداد بیشتری از افراد که از خانه کار می کنند ، موجودی های آن به یک سوم سطح طبیعی رسیده است.

طبق گزارش اخیر گروه تحقیقات بازار Canalys ، در سال 2020 حمل و نقل رایانه ای جهانی به بالاترین سطح در پنج سال گذشته خواهد رسید. 458.2 میلیون واحد حمل شده است که 16 درصد بیشتر از سال قبل است.

Lenovo با تحویل 87 میلیون دستگاه (19 درصد) بیشترین سهم کامپیوتر را در سال 2020 به خود اختصاص داد ، اما این تقاضا بر سطح سهام تأثیر گذاشت. جیانفرانکو لانزی ، مدیر عامل Lenovo ، (از طریق The Resister) گفت که اگر “محدودیت های عرضه” نبود ، محموله های وی در سه ماهه آخر سال حتی بیشتر می شد.

Reg خاطرنشان می کند که اکثر توزیع کنندگان فناوری حدود شش هفته سهام در اختیار دارند تا از کمبود آن جلوگیری کنند ، اما لانچی می گوید: “در بعضی موارد ، در سه ماهه آخر به دو یا سه هفته کاهش یافته بودیم ، بنابراین در سطح بسیار بسیار کمی قرار داشتیم.”

به نظر می رسد که اوضاع به زودی تغییر نخواهد کرد. لانچی می گوید از سه ماهه زمستان تاکنون هیچ نشانه ای از کندی تقاضا مشاهده نشده است. مدیر عامل شرکت Lenovo ، یانگ یوانكین معتقد است كه وقت اضافی كه مردم در حال حاضر روی رایانه ها و تبلت ها می گذرانند منجر به افزایش سریع چرخه های جایگزینی خواهد شد و این بر فشار افزوده می شود و این شركت انتظار دارد تا چند سال آینده رشد رایانه ادامه یابد.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir