[ad_1]

تصویر بزرگ: جای تعجب نیست که MacBook Air SoC بدون فن انرژی کمتری نسبت به پردازنده Core i7 اینتل i7 با 8 وات TDP 65 وات دارد که برای خنک شدن به فن نیاز دارد. اما در حالی که تعداد مصرف انرژی خود بیش از میزان مشاهده شده توسط بازرسان است ، هنگامی که عملکرد برتر Apple Silicon را در نظر می گیرید ، اینتل خصوصاً بد به نظر می رسد.

هنگامی که اپل از خط اول دستگاه های مجهز به M1 رونمایی کرد ، ادعاهای زیادی در مورد عملکرد و بازده انرژی این سیستم ها در مقایسه با همتایان مجهز به Intel ارائه داد. و حداقل طبق نظر بازرسان و در ابتدا اجرا شده ، این ماشین ها قول های شرکت را برآورده می کنند ، حتی اگر هنوز برای همه مناسب نباشد.

یکی از دلایلی که اپل اینتل را کنار می گذارد این است که پردازنده x86 به آرامی با عملکرد بهتر ارائه می شود. در همین حال ، و برنامه نامنظم انتشار ، اپل تصمیم گرفته است معماری را که به صفوف آیفون ، آیپد و مک آن کمک می کند ، متحد کرده و به آن اجازه دهد هنگام طراحی محصولات خود ، از شر اینتل خلاص شود.

این منجر به ایجاد یک مک بوک ایر بدون فن شد که در هنگام استفاده نسبتاً خنک باقی می ماند ، در حالی که عملکرد مشابهی را حفظ می کند و در هنگام شارژ باتری نسبت به مدل قبلی ماندگاری بیشتری دارد. تاکنون ، شرکت مستقر در کوپرتینو نسبت به مصرف انرژی سیلیکون M1 نسبتاً مبهم بوده است و تنها نمودارهایی را نشان می دهد که عملکرد بهتر وات را در مقایسه با پردازنده های اینتل از همان کلاس عملکرد و چگونگی این امر در ماندگاری بهتر باتری نشان می دهد.

Anandtech در تجزیه و تحلیل خود دریافت كه مصرف برق برای Mac mini M1 به طور متوسط ​​26.5 وات در هر دیوار است ، كه نشان دهنده بار چند رشته ای است. مصرف بیکار برای کل دستگاه کمی بیش از چهار وات اندازه گیری می شود ، که قطعاً برای آنچه قرار است دسک تاپ خانگی باشد خوب است. پس از انجام آزمایشات مختلف ، این انتشار تخمین می زند که تراشه M1 ممکن است TDP حدود 20 تا 24 وات داشته باشد.

به نظر می رسد این رقم اندکی دست کم گرفته شود ، زیرا اپل پیش از این ارقام مصرف انرژی و گرما را برای مک مینی جدید با 16 گیگابایت رم و 2 ترابایت SSD منتشر کرده است. مصرف بیکار 6.8 وات و حداکثر 39 وات در بار کامل تخمین زده می شود. آنها همچنین با در نظر گرفتن تمام اجزای سازنده مانند مادربرد ، کنترل کننده ذخیره سازی ، تراشه های NAND و افت برق ، روی دیوار اندازه گیری شدند.

به بیان بهتر ، مک مینی 2018 که دارای یک پردازنده 8 هسته ای 6 هسته ای Intel Core i7-8700B (Coffee Lake) است ، حدود 20 وات در حالت بیکار و 122 وات عظیم در بار کامل مصرف می کند. این سه برابر انرژی مصرفی و سه برابر گرمایش M1 SoC است ، اگرچه با CPU یا عملکرد گرافیکی داخلی مطابقت ندارد.

جالب اینجاست که مک مینی مبتنی بر M1 در بار کامل فقط کمی بیشتر از مک مینی 2005 که مجهز به PowerPC G4 است به انرژی بیشتری نیاز دارد در بیکار.

اینتل قول داده است که در سال های آینده عملکرد بهتری داشته باشد و با تراشه های بهبود یافته x86 شکوه قبلی خود را بدست آورد ، گرچه تا آن زمان اپل کاملاً به سیلیکون خود تغییر خواهد داد. در همین حال AMD در حال کار بر روی یک تراشه مبتنی بر Arm برای رقابت با M1 اپل در فضای رایانه و همچنین مایکروسافت و کوالکام است.

اعتبار تصویر: The Verge ، El Output

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر