مشتری و زحل در آسمان شب بیش از قرن ها به یکدیگر نزدیکتر به نظر می رسند

[ad_1]

چرا مهم است: دو سیاره بزرگ منظومه شمسی در حال آماده شدن برای رویارویی نادری هستند که مشابه آن قرن ها در کره زمین دیده می شود. این رویداد که به عنوان اتصال عالی شناخته می شود ، در 21 دسامبر ، در صورت اجازه هوا ، در سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

در 21 دسامبر ، مشتری و زحل در یک رویداد معروف به رابطه بزرگ در آسمان شب جمع می شوند. در نجوم ، هنگامی که این دو غول گازی در آسمان بسیار نزدیک به یکدیگر نگاه می کنند ، همانطور که از زمین مشاهده می شود ، یک اتصال عالی رخ می دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس ، مشتری هر 20 سال یکبار به مدارهای مربوط به خود به دور خورشید می رود و به زحل می رود ، اما رویداد پیش رو ویژه است زیرا نزدیکترین چیزی است که این دو از سال 1623 به این سو در آسمان ظاهر شده اند. از آنجا که به خورشید بسیار نزدیک بود ، احتمالاً دیدن آن تقریباً غیرممکن بود.

آخرین جفت شدن بسیار نزدیک ، که از زمین قابل مشاهده بود ، در سال 1226 انجام شد.

به گفته جفری ال. هانت ، شما می خواهید درست بعد از غروب آفتاب سر بروید و به آسمان جنوب نگاه کنید. هانت گفت ، دوربین شکاری یا یک تلسکوپ کوچک دید بهتری خواهد داشت ، اما نیازی به آنها نیست.

اگر این فرصت را از دست دهید ، باید تا 15 مارس 2080 منتظر فرصت بعدی خود باشید.

اعتبار تصویر: Bill Ingals

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme