سئوکار کیست؟

ردیف‌های شغلی سئو وب سایت

 

احتمال دارد بارها کلمه‌ی سئوی وب سایت را شنیده باشید , مطمئناً میدانید که بهینه سازی سایت روی کسب و عمل شما چقدر تاثیر داراست . این روز ها بخش عمده‌ی از تبلیغاتی که روی کسب و شغل های که در فضای آنلاین , دیجیتال مارکترها انجام می دهند , تمرکز روی عنا وین سئویی و لغات مهم است .

 

پیشین از این‌که برنامه‌ی برای بهینه سازی وب سایت خویش تهیه و تنظیم فرمایید , خوب تر است بدانید که سئوکار چه کسی است و چه مسئولیت‌های دارااست . صرف این‌که به یک سئوکار مراجعه‌کنید و از وی بخواهید برنامه‌ی شمارا پیاده‌سازی نماید روش راه حل نیست . شما به یک گروه نیاز دارید تا به انگیزه خویش دست یابید .

 

سطر های شغلی سئو وب سایت

درین مقاله ما قصد داریم تا شما‌را نسبت به تعریف ردیف‌های شغلی سئوی سایت , مسئولیت‌ها , صلاحیت و ضروریات آنان باخبر کنیم تا بتوانید آگاهانه تصمیمی اتخاذ فرمایید که منابع مالی و هنگامی خویش را بهینه‌‌تر از پیش , مصرف نمائید و به هدف‌ خویش که منزلت مطلوب در گوگل است , برسید .

 

ردیف‌های شغلی سئوی وب سایت عبارتند از :

 

مشاور بهینه سازی وب سایت «SEO Consultant»

کارشناس سئو وب سایت «SEO Specialist»

استراتژیست بهینه سازی وب سایت «SEO Strategist»

سئوکار اجرایی «SEO Executive»

آنالیزگر سئو وب سایت «SEO Analyst»

رئیس سئوی وب سایت «SEO Manager»

که به‌دنبال هریک از ۶ شغلی که در ابتدا ذکر شده را تعریف می کنیم .

 

SEO Consultant – مشورت کردن سئوی وب سایت

مشاور سئوی وب سایت «SEO Consultant»

 

شخصی که توانای پباده سازی راهکار بهینه سازی سایت , با انگیزه حیاتی جذب مخاطب هدفمند از موتورهای کاوش و تبدیل به مشتری را برعهده دارااست , میتواند خویش را به‌عنوان مشاور سئوی سایت معرفی نماید . این مشاور به مجموعه‌ی از تخصص‌ها و مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ نیاز داراست که با برنامه‌ریزی , راهکار , خلاقیت قابل انجام است .

 

تعریف شغل مشاور بهینه سازی وب سایت

 

فعالیت مشاور سئو سایت را می‌توان جزء‌جزء‌کردن و آنالیز , بررسی , بهبود تارنما و حاصل عملکردِ موتورهای کاوش , بررسی لینک‌های ورودیی که نقش مهمی در انتقال ازدحام طبیعی دارا‌هستند دانست .

 

معمولاً این شغل برای مدیر سایت‌های وردپرسی مختلف است . این تفاوت بر روی راهکار محتوا و عبارات دارای اهمیت چشم میشود . می‌توان اذعان کرد مشاور سئوی وب سایت در سایت‌های وردپرسی , بر روی مجموعه‌ی از محتوای اطلاعاتی اختصاصی و استثنایی فعالیت مینماید .

 

مشاور سئوی وب سایت به مهارت‌های زیرا , ‌ مهارت‌های تاءمل استراتژیک , تحلیلی , تحقیقی , تاکنیکی و تاءمل انتقادی نیاز دارااست تا بتواند از پس مباحثِ فنی زیرا رابطه ها در بین رسانه‌های اجتماعی , امتیازدهی کیفیت محتوا , محتوای شاخص , قصد استفاده کننده , رقابت شدید و بهینه‌سازی خوی استفاده کننده برآید . در حالی که بایستی نسبت به به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل و فضای رقابتی آنلاین هم هشیار باشد .

 

مسئولیت و وظیفه های مشاور سئو وب سایت :

 

بهینه‌سازی موتورهای کاوش قادر است یک رشته‌ی پیچیده باشد و از آن جا که موتورهای کاوش به صورت مداوم الگوریتم‌های خویش را به‌روز می‌نمایند , مشاوران بهینه سازی سایت می بایست به صورت مداوم با استراتژی‌های تازه سازگار شوند . به همین جهت , وظیفه‌های یک مشاور سئو سایت ذاتاً پیچیده است و نیاز به فهم و شعور جامعی از موتورهای کاوش در هنگام رتبه‌بندی وب سایت برای لغات مهم دارااست .

 

یک مشاور سئوی وب سایت به‌طور مداوم بایستی وضعیت خویش را بهبود دهد و راجع‌به استراتژی‌های تازه با خبر باشد تا بتواند آنان را برای مشتریان خویش پیاده‌سازی نماید . مثلا , پژوهش ها کلیدواژه‌ها میتواند یک فعالیت خسته‌کننده باشد که دربرگیرنده غربال‌ کردن مقادیر انبوه داده ها شود البته این داستان برای آغاز یک راهکار بهینه سازی وب سایت واجب است .

ایندکسر