[ad_1]

TL ؛ دکتر: این اولین باری نیست که مجرمان اینترنتی با انتشار یک نسخه جعلی موبایل که در واقع باج افزار است ، از محبوبیت یک بازی ویدیویی سو استفاده می کنند. به همین مناسبت ، عنوان مورد نظر Cyberpunk 2077 است ، اما راهی برای قربانیان وجود دارد که قفل دستگاه خود را بدون پرداخت پول باز کنند.

البته ، هیچ نسخه موبایلی از Cyberpunk 2077 وجود ندارد. عنوان بلند پروازانه به اندازه کافی در کنسول های PS4 و Xbox One می جنگد ، بنابراین پورت Android / iOS یک سوال بزرگ خواهد بود.

همانطور که توسط تاتیانا شیشکووا، یک تجزیه و تحلیل بدافزار اندروید در کسپرسکی ، انواع بی پروا با ایجاد یک وب سایت جعلی طراحی شده شبیه فروشگاه Google Play ، که در آن بازدید کنندگان بی خبر می توانند Cyberpunk 2077 Mobile را بارگیری کنند ، از کاربران کم اطلاع استفاده می کنند.

هرکسی که بخاطر احتمال بازی Cyberpunk روی تلفن خود کور شده باشد ، انتظار یک شگفتی ناخوشایند را دارد. این فایل در واقع یک باج افزار به نام CoderWare است ، که یک نوع باج افزار BlackKingdom است. همانند سایر بدافزارها ، این محتویات دستگاه را رمزگذاری می کند. به قربانیان 10 ساعت فرصت داده می شود تا 500 دلار بابت بیت کوین ، قبل از اینکه برای همیشه حذف شود ، پرداخت کنند.

شیشکووا خاطرنشان می کند که راهی برای رمزگشایی از محتوا بدون پرداخت دیه وجود دارد. حرکتی که همیشه تضمین نمی کند کلید رمزگشایی را دریافت کنید. خوشبختانه ، باج افزار CoderWare دارای یک کلید سخت رمزگذاری شده است که به رمزگشای امکان بازیابی پرونده ها را می دهد.

می توانید کلید رمزگذاری شده سخت را در کد منبع باج افزار زیر مشاهده کنید.

بدافزارهایی که وانمود می کنند نسخه های موبایلی بازی ها هستند چیز جدیدی نیست. سال گذشته یک برنامه جعلی Apex Legends را دیدم که در حال بارگیری نرم افزارهای تبلیغاتی بود. محبوبیت آن توسط ویدئوهای YouTube حاوی پیوندهایی به این نسخه جعلی تلفن همراه افزایش یافته است. EA می گوید که Apex Legends در دستگاه های تلفن همراه منتشر می شود ، اما فقط در سال آینده.

آخرین اخبار ناخوشایند درباره Cyberpunk 2077 واقعی این است که ایجاد موارد بسیار زیاد می تواند به فایلهای ذخیره شده شما آسیب برساند.[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر