[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ اینتل در روز سوم CES 2021 فاش کرد که باب سوان ماه آینده سمت مدیرعاملی را ترک خواهد کرد. اینتل با بیان اینکه این اطلاعیه مربوط به نتایج مالی این شرکت در سال 2020 نیست ، افزود که انتظار می رود درآمد و سود هر سهم در سه ماهه چهارم بیش از دستورالعمل های قبلی باشد.

سوان پس از استعفای برایان کرزانیچ در ژوئن 2018 ، پس از اطلاع اینتل از روابط اجماعی که کرزانیچ با یک کارمند اینتل فهمید ، سمت خود را به عنوان مدیر عامل موقت عهده دار شد. پس از هفت ماه جستجو ، هیئت مدیره اینتل برچسب متوسط ​​را حذف کرد و سوان رسماً هفتمین مدیرعامل در تاریخ شرکت شد.

عمر ایشراك ، رئیس مستقل هیئت مدیره اینتل ، اظهار داشت: پوت گلسینگر جایگزین سوان خواهد شد ، “یك رهبر ثابت فن آوری با تجربه عالی در زمینه نوآوری ، رشد استعدادها و دانش عمیق اینتل”.

گلسینگر ، اولین مدیر ارشد فناوری اینتل ، قبل از عزیمت در سال 2009 برای کار در EMC ، نزدیک به 30 سال با این شرکت کار کرد. از سال 2012 ، او مدیر عامل VMware است. اکنون این شرکت نرم افزاری به دنبال رهبر بعدی خود است و Zane Rowe را به عنوان مدیر عامل موقت خود منصوب کرده است.

چند سال گذشته برای اینتل کاملا ناهموار بوده است. به نظر می رسد این شرکت پس از پیشی گرفتن از رقیب AMD ، بیش از حد از پیشروی خود راضی بوده و اندکی پای خود را از شتاب دهنده آرام کرده است. این به AMD این آزادی را می داد که باید با سری پردازنده های Ryzen بازگشت شگفت انگیزی داشته باشد. این را با مشکلات تولید و حرکت اخیر اپل به سمت سیلیکون مبتنی بر Arm مبتنی بر مصرف کننده ترکیب کنید ، و روشن است که چرا اینتل می خواهد راه دیگری را دنبال کند.

طی CES 2021 این هفته ، اینتل پردازنده نسل یازدهم Intel Core i9-11900K خود را معرفی کرد.

سوان در 15 فوریه 2021 باتوم را به ژلزینگر تحویل می دهد. سهام اینتل در زمان نوشتن خبر بیش از هشت درصد افزایش یافته است.

اعتبار تصویر SiliconAngel ، Michael VI

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir