[ad_1]

با نامه: هوش مصنوعی تقریباً در هر بازی تخته ای کلاسیکی که سالها تصور می کنیم الاغ جمعی ما را لگد می زند. با این حال ، این جای تعجب نیست – وقتی به هوش مصنوعی می گویید بدون چک یا تعادل از بهترین ها بیاموزد ، دقیقاً همان کاری است که انجام می دهد. با این حال ، محققان به دنبال راهی برای محدود کردن هوش مصنوعی به بازی شطرنج و یادگیری مدل جدیدی برای تصمیم گیری های بیشتر شبیه انسان هستند.

این مطمئناً یک مفهوم جدید است: باز هم ، بیشتر هوش مصنوعی برای بازی های رومیزی و شطرنج تلاش می کنند تا بهترین ها را از بین ببرند. در حقیقت ، در برخی موارد ، بازیکنان هوش مصنوعی آنقدر خوب عمل کرده اند که برخی از مزایای انجمن بازی ها را کاملاً از بین برده اند.

از طرف دیگر ، مایا یک موتور شطرنج جدید است که می خواهد از شطرنج انسان تقلید کند و نه از آن پیشی بگیرد. همانطور که محققان خاطرنشان کردند ، این امر می تواند به تجربه شطرنج لذت بخش تری برای هرکسی که در مقابل هوش مصنوعی قرار دارد منجر شود ، در حالی که به این بازیکنان امکان می دهد مهارت های خود را یاد بگیرند و بهبود ببخشند.

اشتون اندرسون ، محقق دانشگاه تورنتو ، توضیح می دهد: “هوش مصنوعی شطرنج فعلی تصور نمی کند که مردم در سطح خاصی از توانایی چه اشتباهاتی را مرتکب می شوند”. “آنها تمام اشتباهاتی را که شما مرتکب شده اید – تمام شرایطی که شما نتوانسته اید با دقت ماشین بازی کنید – به شما می گویند ، اما آنها نمی توانند آنچه را که باید کار کنید جدا کنند.”

برای یک بازیکن مبتدی یا متوسط ​​، اگر نقاط ضعف حریف باشید ، تعیین نقاط درد دشوار است. با این حال ، وقتی چالش عادلانه باشد و زمین بازی مسطح باشد ، یافتن مکان های کوچکی که می توانید در آن بهتر عمل کنید آسان تر است.

اندرسون ادامه می دهد: “مایا از نظر الگوریتمی مشخص کرده است که کدام خطاها برای کدام سطوح مشخص هستند و بنابراین کدام خطاها مردم باید روی آنها کار کنند و چه خطاهایی را که احتمالاً نباید انجام دهند ، زیرا هنوز هم بسیار دشوار هستند.”

تاکنون ، مایا در بیش از 50 درصد مواقع موفق به ترکیب حرکات انسانی شده است. این هنوز تعداد زیادی نیست ، اما یک شروع است.

چند هفته پیش مایا به lichess.org ، سرویس شطرنج آنلاین رایگان ، معرفی شد. در اولین هفته در دسترس بودن ، این مدل 40000 بازی عظیم انجام داد ، اما اکنون این تعداد به 116،370 بازی افزایش یافته است.

با شکستن این رقم ، ربات 66000 بازی را به دست آورد ، 9000 برد و 40000 باخت. قبل از اولین حضور در لیچ ، این مدل در 9 مجموعه 500000 “موقعیت” در بازیهای واقعی شطرنج انسان آموزش دید.

گفته می شود که می توان در برابر ربات بازی کرد ، اگرچه من نمی توانم نحوه انجام این کار را بفهمم ، زیرا به نظر می رسد مشخصات وی از هر نوع دکمه چالشی برخوردار نیست. با این حال ، از آنجا که به نظر می رسد “maia1” حداقل 20 بازی را هر بار در یک زمان انجام می دهد ، می توانید هر زمان که بخواهید آن را تماشا کنید.

تصویر میانه: آندری پوپوف

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر