محققان در حال تولید یک اسپری مغناطیسی هستند که اشیا ordinary معمولی را به ربات های مینیاتوری تبدیل می کند


انجام شده توسط ویراستار: محققان دانشگاه هونگ کونگ نوع خاصی از اسپری را ایجاد کرده اند که می تواند به اشیا خاصیت مغناطیسی بدهد. با استفاده از یک میدان مغناطیسی خارجی ، می توان اجسام پوشش داده شده را بدون هیچ گونه تماس مستقیم رول ، خزید و راه برد. این می تواند بازی را در زمینه پزشکی تغییر دهد.

این پوشش که اسپری M نامیده می شود ، ضخامت آن کمتر از یک ربع میلی متر است و از ذرات گلوتن ، پلی وینیل الکل و آهن تشکیل شده است. این می تواند به سطوح بافت و صاف بچسبد ، می تواند پس از واقعیت بهبود انعطاف پذیری برنامه ، توزیع مجدد شود و حتی می تواند به دستور حل شود

بارزترین کاربرد اسپری M در زمینه پزشکی است. در طی آزمایش ، تیم توانست کپسولهایی را به خرگوشهای بیهوش تزریق کرده و حرکت آنها را از طریق معده کنترل یا کنترل کند. هنگامی که کپسول ها به هدف مورد نظر خود رسیدند ، پوشش های بیرونی آنها با موفقیت حل شده و امکان درمان دارویی را فراهم کردند.

https://www.youtube.com/watch؟v=bT-z2zYz1Hc

دکتر شن یاجینگ ، محقق ارشد تحقیق ، گفت: “پوشش تجزیه شده می تواند از بدن انسان جذب یا جدا شود.”

به غیر از دارو ، این تیم معتقد است که اسپری می تواند در زمینه حمل و نقل و حسگرهای تلفن همراه ، به ویژه در برنامه های کاربردی با فضای محدود مفید باشد. من مطمئن هستم که یک شوخی داخلی در مورد عطر مغناطیسی و جاذبه وجود دارد ، اما من به آنجا نمی روم.

شرح کامل محققان را می توان در مجله Science Robotics یافت.


منبع: tanha-news.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>