[ad_1]

چیزی که منتظر باشید: رقبای اینتل با تراشه های ساخته شده با گره های فرآیند پیچیده تر به جلو می روند و شرکت را در شرایط دشواری قرار می دهند و برای جبران تلاش می کنند. با مسئولیت پیشکسوت جدید اینتل ، این شرکت ممکن است به سادگی فرصتی برای بدست آوردن شکوه سابق خود داشته باشد.

این هفته فهمیدیم که مدیر عامل اینتل باب سوان از سمت خود کناره گیری می کند و راه را برای مدیرعامل جدید برای ریاست غول سیلیکون آشفته باز می کند. وی مدیر عامل VMware پت گلسینگر ، که تجربه کاملی دارد ، پیش از این 30 سال را در اینتل گذرانده و نقش مهمی در تحویل پردازنده 80486 داشته است ، جانشین وی خواهد شد.

بر اساس گزارشی از اورگان ، مدیر عامل جدید این هفته جلسه کلیه کارمندان را برگزار کرد و در آنجا همه را در مورد مسیر جدید شرکت آگاه کرد.

زمان این حرکت جالب است ، زیرا غول سیلیکون در صدد برون سپاری بخشی از تولید تراشه به TSMC است که در حال حاضر تراشه هایی با استفاده از گره 5 نانومتری تولید می کند و بلافاصله پس از سال آینده آماده انتقال به 3 نانومتر است.

گلسینگر فقط کمی در گفتمان نسبت به اسلاف خود متواضع است. وی خاطرنشان كرد كه: “ما باید محصولات بهتری نسبت به هر كاری كه شركت سبک زندگی مستقر در کوپرتینو انجام می دهد ، به اکوسیستم رایانه ارائه دهیم.” “وقتی این کار خوب انجام شد ، او اینتل را از هر نظر به عنوان یک رهبر تثبیت کرد.” وی گفت ، کارخانه ها “قدرت و روح شرکت هستند.” […] ما باید در آینده خیلی خوب باشیم “.

البته منظور او از اپل است که سالهاست در حال اصلاح سیلیکون مصرفی خود Arm است تا حدی که اکنون قرار است جای اینتل را در همه جا بگیرد. سال گذشته ، غول کوپرتینو از برنامه های جسورانه ای برای انتقال دو ساله اپل سیلیکون برای کل محصولات خانواده Mac رونمایی کرد. اولی M1 SoC است که مک بوک را از ابتدا تأمین می کند و اکنون عملکرد قدرت خارق العاده ای را در مقایسه با پیشنهادات معادل اینتل و AMD نشان می دهد.

گلسینگر می داند که او در برابر اپل و AMD نبرد سختی خواهد داشت ، مورد اول جایگزین نیاز به پردازنده های تلفن همراه و ایستگاه های کاری آن می شود و بعداً سهم بازار خود را در بازارهای بازی و علاقه مندان کاهش می دهد. کوالکام همچنین قصد دارد سیلیکون سفارشی را برای سرور و محاسبات با کارایی بالا – یکی از نقاط قوت اصلی اینتل – از طریق خریدهای استراتژیک توسعه دهد و فشار بیشتری به اینتل وارد کند. مایکروسافت ، گوگل و آمازون همچنین در حال کار بر روی تراشه های سفارشی برای نیازهای خاص خود هستند.

یک دهه پیش ، با توجه به تجربه اینتل ، کنار گذاشتن تولید تراشه غیرقابل دستیابی بود. با این حال ، این شرکت با واقعیت جدیدی روبرو است که در آن شرکت های بدون مشکل از جمله اپل ، کوالکام ، مدیاتک ، انویدیا و AMD می توانند با سرعت بیشتری حرکت کنند و فقط به طراحی تراشه های بهتر تمرکز دارند.

اواخر این ماه ، اینتل نتایج مالی خود را برای سال 2020 همراه با به روزرسانی کار تولیدی خود با استفاده از گره فرایند 7 نانومتری گزارش می کند. در همین حال ، تمام وعده های ما این است که پردازنده های رومیزی نسل یازدهم Rocket Lake-S آن قادر به بهبود Ryzen 5000 AMD از نظر عملکرد بازی هستند و GPU های Xe با گذشت زمان بهبود می یابند.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر