قالیشویی نسیم شهر

قالیشویی نسیم شهر

قالیشویی نسیم شهر

گاهی‌اوقات ممکن است فرش دستباف یا این که ماشینی شما، دچار آسیب‌هایی نظیرریختن مواد چسبنده از قبیل قیر، چسب، رنگ‌های شیمیایی، رنگ‌های جوهری و روغنی، چای، قهوه و نوشابه و… گردد. در این‌صورت، به فرآیند رفع آنان از بر روی فرش، لکه‌گیری می‌گویند. آیا می‌دانید چطور کلیدی لکه‌های ساخت شده بر بر روی فرش‌تان مقابله کنید؟ بعضی از روش‌های لکه‌گیری در خانه ممکن می باشد حتی لکه ایجاد شده را از آن‌چه که است بدتر کنند. به‌همین جهت، لازم است فرش برای انجام لکه‌گیری به صورت حرفه‌ای، به یک قالیشویی دارای و مطمئن پیامبر شود. در همین مطلب، کارایی می‌کنیم تا ضمن آشنایی حیاتی برخی از روش‌های لکه‌گیری فرش، دریابیم که آیا مدام می‌توان فرش‌ها را در منزل لکه‌گیری نموده و شستشو بخشید یا خیر؟

 انواع لکه‌ها و روش‌های لکه‌گیری فر

گاهی‌اوقات ممکن میباشد فرش دستباف یا این که ماشینی شما، مبتلا آسیب‌هایی نظیرریختن مواد چسبنده از قبیل قیر، چسب، رنگ‌های شیمیایی، رنگ‌های جوهری و روغنی، چای، قهوه و نوشابه و… گردد. در این‌صورت، به پروسه رفع آن ها از بر روی فرش، لکه‌گیری می‌گویند. آیا می‌دانید چگونه اساسی لکه‌های ساخت شده بر بر روی فرش‌تان تقابل کنید؟ بعضا از روش‌های لکه‌گیری در خانه ممکن میباشد حتی لکه ساخت شده را از آن‌چه که میباشد بدتر کنند. به‌همین جهت، اضطراری است فرش برای انجام لکه‌گیری به شکل حرفه‌ای، به یک قالیشویی دارای و مطمئن پیامبر شود. در همین مطلب، سعی می‌کنیم تا ضمن آشنایی اصلی بعضا از روش‌های لکه‌گیری فرش، دریابیم که آیا همیشه می‌توان فرش‌ها را در منزل لکه‌گیری نموده و شستشو اعطا کرد یا خیر؟ • لکه‌هایی اساسی مبنای روغن نظیر لکه شکلات، لکه اثاثیه آرایشی، لکه غذاهای چرب. بهترین حلال به جهت همین جور لکه‌ها بنزین است. • لکه‌هایی اهمیت مبنای مواد پروتئینی مثل لکه خون. که بهترین حلال برای آنان ماده‌ای به نام پراکسیدهیدروژن است. • چسب‌ها که یکی از دشوارترین اشکال لکه‌ها هستند وحلال مطلوب آن ها مایع تمیزکننده اصلی PH متوسط و پاره ای آب ولرم است. • لکه کاکائو و شکلات که حلال آن علاوه بر بنزین، ادغام آب و سرکه سپید هم هست. • لکه لاک که حلال آن استون است. • لکه رنگ روغن که در تربانتین حل می‌شود. • لکه آبرنگ مهم آب و الکل سپید حل می‌شود. • لکه قیر در آغاز باید اهمیت استفاده از کاردک برداشته شده، آنگاه یک برگه کاهی بر روی محل قرار داده و آنگاه اصلی به کار گیری از اتوی گرم و خیر خیلی داغ، اثر لکه از بر روی فرش بر روی صفحه انتقال دهید. برای تمیزی بیش‌تر، از الکل نیز می‌توان به کارگیری کرد. لکه جوهر که حلال آن علاوه بر بنزین، ماست نیز هست. لکه‌های سابق حلال شان کف‌ریش و خمیر دندان است. لکه چاشنی که با ادغام آب‌لیمو و آب قابل از بین بردن است. لکه آدامس و موم به وسیله ی یخ یخ زده و به راحتی برداشته می شوند. لکه تنباکو و نیکوتین که حلال آنان گلیسیرین است. لکه تخم مرغ حلالش آب نیم‌گرم، نمک و صابون است. لکه دوده اهمیت روشی غیرمعمول از میان می رود. در این طرز مثدار متعددی نمک بر بر روی لکه می پاشید تا تمام لکه را در بر بگیرد و پس از یک 5/1 ساعت دارای جاروبرقی آن را جمع می کنید. بخاطر داشته باشید حلال‌های نامبرده و روشهای گفته شده همه نسبی هستند و الزاماً به طور کامل خلل را برطرف کردن نمی کنند. برخی از لکه‌ها اسباب و اثاث دردسر میباشند و درصورتیکه به آسانی اصلی آب و مواد شوینده شسته شود، اثری برجای می‌گذارد. این‌گونه لکه ها معمولا چیزهایی فراوان تیره نظیر قهوه و خون هستند. در این مواقع، می‌توان از مخلوط آب و نوشابه استعمال کرد.

حتما بخوانید:
نبوغ ناسا "هلی کوپتر مریخ" ماه آینده به سیاره سرخ خواهد رسید

خدمات لکه‌برداری در قالیشویی‌ها

 

 فرش‌ها بایستی عالی و حرفه‌ای لکه‌گیری شوند. ممکن هست اکثری از افراد، به جهت صرفه‌جویی در هزینه‌های خود، فرش‌ها را خودشان درمنزل تمیزکنند. ولی هزینه لکه‌گیری و شستشوی فرش در قالیشویی‌ها چندان گران نمی باشد و ممکن هست روش لکه‌گیری و شستشوی دستی، بعضا کارامد نبوده و زحمت فراوانی به ملازم داشته باشد. به‌علاوه، بسته به نحوه شستشو، ممکن میباشد اشخاص ناشی فرش را خراب کنند که همین مورد قضیه هزینه زیادتری را اجبار خواهد کرد. در صورتی که مواد آلوده ریخته شده بر روی فرش در اسرع وقت و به مهربانی از روی آن شسته نشوند، بعد از آن از مدتی دیگر از روی فرش پاک نمی‌شوند و لکه مدام بر روی فرش باقی می‌ماند. گهگاه در مواردی‌که پس از لکه‌برداری نیاز به شستشوی فرش باشد، حساس خیس‌کردن بیش از حد فرش، آب زیادی جذب شده و منجر از بین‌رفتن رنگ فرش می‌شود. حتی ممکن می باشد فرش‌های مستعمل به‌ استدلال خیس‌کردن بیش‌‌از‌حد، پاره ‌شوند. در صورتی که پس از لکه‌گیری فرش، پشت فرش تر ‌شود، علاوه بر آن‌که خشک‌کردن آن فراوان طاقت فرسا خواهد بود، ممکن می باشد منجر بدفرم شدن و باد‌کردن فرش هم بشود. به‌طور کلی خدماتی که قالیشویی‌ها بر روی فرش انجام می‌دهند، شامل: خاک‌گیری، تثبیت رنگ فرش، لکه‌برداری از فرش، شستشو، خشک نمودن و در نهایت بسته‌بندی می باشد و همه این خدمات، اصلی کیفیتی به مراتب بهتر از روش‌های خانگی انجام می پذیرد.

قالیشویی باغ فیض

قالیشویی واوان

 

 

منبع golestanwash.com