[ad_1]

چرا مهم است: خاستگاه ناسا ، تفسیر طیفی ، شناسایی منابع ، امنیت ، فضاپیمای Regolith Explorer (OSIRIS-REx) پس از جمع آوری موفقیت آمیز نمونه ای که در نهایت در زمین مورد مطالعه قرار خواهد گرفت ، در اواخر امسال نزدیکی دوستانه ای به سیارک بنو را ترک خواهد کرد. این مأموریت هفت ساله به دانشمندان کمک می کند تا در مورد ایجاد منظومه شمسی و شاید چگونگی آغاز زندگی در زمین بیشتر بدانند.

ناسا این فضاپیما را در سال 2016 به فضا پرتاب کرد و آن را به سمت بنو ، سیارکی که بیش از 200 میلیون مایل از سیاره خانه ما فاصله دارد ، ارسال کرد. قرار ملاقات برنامه ریزی شده در اکتبر گذشته به آرامی پیش رفت ، زیرا این ابزار توانست با موفقیت نمونه ای از ذرات سنگ سنگ را جمع آوری و برای سفر برگشت جمع کند.

اکنون آژانس فضایی در حال آماده سازی کشتی برای مرحله بعدی ماموریت ، عزیمت از مجاورت بنو است. ناسا از 10 مه 2021 تاریخ عزیمت را از قبل تعیین کرده است که آنها را در موقعیتی قرار می دهد که مانور عزیمت را به گونه ای انجام دهند که کمترین میزان سوخت را در هواپیما مصرف کند. هنوز هم خطرناک است.

مایکل مورو ، معاون پروژه پروژه OSIRIS-REx در مرکز پرواز فضایی Gosard ناسا در گرینبلت ، مریلند ، گفت که “با بیش از 593 مایل در ساعت تغییر سرعت ، این بزرگترین مانور پیشرانه است که توسط OSIRIS-REx انجام می شود از رویکرد به بنو در اکتبر 2018. “

ناسا همچنین در حال برنامه ریزی برای احتمال پرواز نهایی است. بخشی از مأموریت اولیه نیست ، پرواز بیش از حد به کشتی اجازه می دهد تا محل فرود را مشاهده کند و ببیند که چگونه روند جمع آوری مکان نمونه را تغییر می دهد.

اگر همه طبق برنامه پیش برود ، انتظار می رود OSIRIS-REx در 24 سپتامبر 2023 به زمین برسد.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر