علائم هشدار دهنده پوکی استخوان و عوامل موثر بر پوکی استخوان

پسران 9 تا 13 ساله، دختران 9 تا 18 ساله، زنان بالای 50 سال و مردان بالای 70 سال ممکن است به کلسیم بیشتری نیاز داشته باشند. به دلیل حساسیت و پیچیدگی بالای ایمپلت شما نمی توانید به راحتی به هر دندانپزشکی اطمینان کنید گاهی اوقات برای انجام ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان می باشد که کار هر دندانپزشکی نیست و باید به یک دندانپزشک متخصص مراجعه کنید. دستگاه مرکزی سنجش تراکم استخوان در مقایسه با سایر دستگاههای موجود دقت بالاتر و حساسیت بیشتری دارد اما گران قیمت تر است. آزمایش تراکم استخوان میتواند تأیید کند که تراکم استخوان شما پایین است، اما نمیتواند دلیل آن را به شما بگوید. در صورتـی کـه پزشـکتان تشـخیص داد کـه بایـد تحـت درمان قـرار گیریـد، نگـران نشـوید و در عیـن حـال بـدون مشـورت وی درمانتـان را ناتمـام نگذاریـد. همچنین با بررسی یافتههای این پژوهش نشان داده شد که وزن و بلوغ بیشترین تأثیر را بر میزان تراکم استخوان در دختران شهر کوار میگذارند.

آزمایش تراکم استخوان Bmd به عبارت دیگر کسانی که ورزش را در سنین کودکی شروع کنند و تغذیه پر از لبنیات داشته باشند، ذخیره بیشتری از استخوان متراکم را در ابتدای جوانی خواهند داشت. پرهیز از خم شدن و پیچ خوردن هنگام انجام کارهایی مانند برداشتن چیزها و وسایلی از روی زمین، بستن بند کفش ، شستن لباسها و جابه جا شدن از یک سطح به سطحی دیگر در جلوگیری از شکستگی ها، افتادنها و کمردرد بسیار مهم است. این دستگاهها مقدار بسیار کمی از اشعه را به صورت سطحی روی بافت میتابانند از همین رو از نظر میزان در معرض اشعه قرار گرفتن به مراتب ایمنتر از دستگاههای سی تی اسکن هستند.

حتما بخوانید:
برای گرفتن انتقام از سارقان بسته ، جدیدترین ظرف را با بمب های پر زرق و برق تماشا کنید

دقیقترین متد سنجش تراکم استخوان DXA یا DEXA نام دارد که از طریق تاباندن مقدار بسیار کمی اشعه به بافت استخوان، به دقیقترین حالت ممکن میزان تراکم مواد معدنی را نشان میدهد. البته برای این توصیه موارد استثنا هم وجود دارد که ممکن است زمان مورد نیاز برای انجام تست سنجش تراکم استخوان بعدی را کوتاهتر کند. اصلیترین بیماری که برای یافتن آن در بدن تست سنجش تراکم استخوان تجویز میشود، بیماری پوکی استخوان است. علت اصلی تجویز چه بوده است. از دلایل اصلی این پدیده پوکی استخوان است. این به این دلیل است که اسید ترشحشدهی معده پس از صرف غذا به جذب کلسیم از نوع کربنات کمک خواهد کرد. پزشک یا درمانگر شما ممکن است با در نظر گرفتن عوامل مختلف از جمله سن و سال، میزان و درصد ریسک احتمال شکستن استخوانها و تست سنجش تراکم استخوان قبلی تصمیم بگیرد که برای شما دستور العمل متفاوتی در نظر بگیرد و فاصله میان انجام تستها را بنا به نیاز شما تعریف کند.

Z Score چیست در تراکم استخوان در چنین مواردی، در صورتی که پزشک احتمال به مشکوک بودن شما دهد ممکن است از شما بخواهد تا مناطق دیگری از بدنتان را مورد انجام تست سنجش تراکم استخوان قرار دهید. آیا در کنار تست سنجش تراکم استخوان نیاز به تستهای دیگری نیز هست؟ همچنین ورزش ممکن است در بهبود تراکم استخوان و پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان نیز نقش موثری داشته باشد. دانستن زمان مناسب برای آزمایش تراکم استخوان می تواند به تشخیص بیماری کمک کند و شما می توانید درمان را شروع کنید. پوکی استخوان یا اوستئوپروز یک اختلال اسکلتی است که بیشتر در دوران کهنسالی بروز میکند و ویژگی بارز آن کاهش استحکام استخوان بوده و فرد را در معرض خطر شکستگی قرار میدهد. با توجه به شرایط جسمانی شما آیا نیاز هست که مورد خاصی در خصوص انجام تست رعایت شود؟ با توجه به نقش فعالیت بدنی در تعادل انرژی و تراکم استخوان هدف از تحقیق حاضر بررسی مقدار و رابطه بین گرلین، ابستاتین، نسبت گرلین به ابستاتین با تراکم استخوان مردان 50-70 ساله فعال و غیر فعال است.

حتما بخوانید:
لباس مرد عنکبوتی شگفت انگیز خرید ارزان

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد تراکم استخوان چیست بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.