طرح بندی صفحه کلید عجیب: ویترین

[ad_1]

جایی برای خانه داری نیست ، درسته؟ “ASDF” و “JKL:” فقط کلیدهایی نیستند که انگشتان ما روی آنها قرار می گیرند ، آنها دوستان ما هستند. بسیار خوب ، این ممکن است کم باشد ، اما بدون شک همه ما از زمان معرفی اولین نامه های خود فاصله زیادی را طی کرده ایم. در اولین روزهای تایپ کردن ، با وجود همه بازی های سرگرم کننده ، تنظیمات صفحه کلید گیج کننده و تصادفی بود مربی ورود متن سی دی رام.

سرانجام ، پیمایش طرح به طبیعت دوم تبدیل شد و امروز من اینجا هستم ، و بدون نیاز به پایین نگاه کردن ، با سرعت بی پروا می نویسم. دوین هفت ساله کاملاً تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. احتمالاً به راحتی می توان گفت که بسیاری از ما درباره آنچه که در پشت صفحه کلید استاندارد QWERTY قرار دارد اطلاعات زیادی نداریم. اما موارد بسیار بیشتری وجود دارد. خیلی زیاد.

بیایید نگاهی به برخی از طرح های محبوب و منطقه ای صفحه کلید بیندازیم. احتمالاً به این زودی ها شما را وادار به تغییر کار نمی کنند ، اما ارزش بررسی را دارد. هرچه بیشتر از این همه آگاهی داشته باشید.

توجه داشته باشید: این ویژگی در اصل در ژوئن 2016 منتشر شد. ما به عنوان بخشی از ابتکار عمل # Thhbackday پنجشنبه با آن مواجه شدیم.

دوراک

مانند من به دنبال Dvorak نگشته در طرح نروید – این نام مردی است که آن را در سال 1936 ثبت اختراع کرد ، آگوست دووراک. او احساس کرد که استفاده از QWERTY یک درد است و برای کارآیی بیشتر طرح خود را توسعه داد.

به نظر می رسد مطالعات موافق است و شاید به این دلیل است که هنگام استفاده از دووراک ، 70 درصد سکته های مغزی در خانه است (در مقایسه با 32 درصد هنگام استفاده از QWERTY.)

هنگام استفاده از Dvorak ، متوجه خواهید شد که بیش از نیمی از سکته های مغزی شما با دست راست شما است. دووراک این کار را عمداً بر اساس واقعیت جناح راست انجام داد. یادداشت جالب (حداقل برای نویسندگان زرق و برق دار): همه حروف صدادار در خط شروع هستند.

کلمک

Colemak را می توان QWERTY-lite دانست. در چیدمان کلیدها بین دو مورد فقط 17 تفاوت وجود دارد ، به علاوه کلید دوم فضای خالی که جایگزین کلید Caps Lock می شود. کولمک ترکیبی از کلمن (نام خانوادگی خالق) و دووراک است.

طرح بدیهی است که فقط طراحی مجدد Dvorak نیست ، بلکه تلاشی برای رفع مشکلات Dvorak است ، در حالی که کاربران QWERTY را مرعوب نمی کند. با نگاهی به طرح Colemak به عنوان یک ماشین تحریر QWERTY ، تصور تعویض آسان تر از آن است که به Dvorak نگاه کنید.

QWERTZ

هنگامی که به سوراخ خرگوش طرح بندی صفحه کلید وارد می شوید ، کاملاً مشخص می شود که QWERTY در بسیاری از جهان قدرت زیادی دارد. به عنوان مثال ، QWERTZ یک سازگاری سبک وزن است که اغلب در اروپای مرکزی (آلمان ، اتریش ، جمهوری چک و دیگر کشورهای نزدیک استفاده می شود.) کلیدهای Z و Y به دو دلیل تغییر می کند. اول ، زیرا Z در آلمان بیشتر از Y استفاده می شود. دوم اینکه T و Z آنقدر در کنار هم به کار می روند که منطقی است T و Z در کنار یکدیگر باشند. شما همچنین می توانید واکه های (ä ، ö ، ü) را در این طرح پیدا کنید و یک کلید Alt Gr برای دسترسی به سطح سوم انتساب کلید وجود دارد.

آذربایجانی

در اینجا مثال دیگری از طرح تقریباً QWERTY آورده شده است. این مورد در بیشتر کشورهای فرانسوی زبان مورد استفاده قرار می گیرد ، اگرچه فرانسه و بلژیک تغییرات ملی خود را در طرح دارند و همه از آن خوششان نمی آید. مبادله Q با A و W با Z در ردیف بالا انجام می شود. نقطه ویرگول کلید M است. اگر مجبور می شدم روی یک صفحه کلید AZERTY بنشینم ، بزرگترین تغییر این است که عملکرد خط عدد تغییر می کند.

مالترون

حال بیایید از یک کهکشان دور ، بسیار دور از QWERTY دیدن کنیم. صفحه کلید Maltron غیرعادی به نظر می رسد ، اما برای ارگونومی طراحی شده است – بنابراین می تواند درد دست و درد مچ را تسکین دهد. صفحه کلید به قطعاتی تقسیم شده است که اعداد در وسط قرار دارند. مربع سمت چپ با حروف ANISF به عنوان خط شروع است و ردیف اصلی در مربع سمت راست DTHOR است. شرکتی که پشت این صفحه کلید غیرمعمول است ، PCD Maltron ، در سال 1977 در پاسخ به مشکلات طرح QWERTY راه اندازی شد و برخی از طرفداران سرسخت را پیدا کرد.

JCUKEN

و در مورد کشورهایی که الفبا کاملاً متفاوت از الفبای انگلیسی مبتنی بر لاتین هستند ، چه می کنید؟

از سیریلیک در روسیه استفاده می شود و از سال 1917 (زمانی که روسیه الفبای خود را اصلاح کرد تا برخی حروف را حذف کند) ، JCUKEN (همچنین با نام های YCUKEN ، YTsUKEN و JTSUKEN شناخته می شود) به عنوان تنظیمات پیش فرض صفحه کلید عمل می کند. طرح منظم QWERTY به عنوان یک عملکرد دوم در همان صفحه کلید پشتیبانی می شود ، همانطور که در عکس بالا نشان داده شده است.

EPO

بیایید صفحه کلید فرانسوی دیگری را بررسی کنیم. طرح BÉPO برای تسهیل برنامه نویسی و افزایش کارایی طراحی شده است (شبیه Dvorak.) این طرح خاص براساس مطالعه آماری زبان فرانسوی است. مردم می گویند تایپ کردن با BÉPO آسان تر است زیرا کلیدهای پرکاربرد در خط شروع هستند. BÉPO شخصیت های دیگری دارد که در طرح AZERTY وجود ندارد ، از جمله:

  • آنهایی که به تمام زبانهای رسمی اتحادیه اروپا مبتنی بر الفبای لاتین هستند.
  • کسانی که اسپرانتو هستند ولزی ترکی و آذری؛ ایسلندی ؛ حروف یونانی
  • ارقام “غرفه داران و سرنخ ها” ؛
  • برخی از نمادهای ریاضی ، بیشتر نمادهای ارزی ؛
  • بیش از 500 مارک بحرانی از طریق یک سیستم بیست کلید مرده.

صفحه کلید F ترکی

جستجوی این طرح بندی صفحه کلید من را به جالب ترین (و اولین مقاله) که در مورد ماشین تحریر ترک خوانده ام می برد. صفحه کلیدهای QWERTY در ترکیه بسیار رایج است ، اما در سال 1955 صفحه کلید F ترکی ابداع شد تا معرفی زبان محلی را کارآمدتر کند.

به این روش فکر کنید: «فقط Scrabble را ببینید: هر زبان با دقت مقدار مختلفی را به هر حرف اختصاص می دهد و تعداد مشخصی از هر کاشی را در کیسه می گذارد. بازی کاشی های انگلیسی Scrabble در رومانی چندان منطقی نخواهد بود و با این وجود در بیشتر اروپا ما همچنان از ماشین تحریر بر اساس نحوه کار انگلیسی استفاده می کنیم. “

C’HWERTY – برتون

بیایید به صفحه کلید دیگری برای فرانسوی زبان ها نگاه کنیم ، درست است؟ این در خبرها است زیرا دولت برای تغییر ورشکستگی طولانی مدت AZERTY تحت فشار قرار گرفته است. این طرح در سال 2003 ظاهر شد و یک صفحه کلید طراحی شده برای کسانی است که به زبان برتون صحبت می کنند ، زبانی که در مناطقی از شمال غربی فرانسه صحبت می شود. هنگام مقایسه این طرح با AZERTY ، A به حرف C بریتانیایی C’H تغییر می یابد (از نظر صدا شبیه “ch” آلمانی است) و Z با W مبادله می شود.

صفحه کلید با “هر طرح”

آینده چگونه است؟ Optimus Popularis یک صفحه کلید کاملاً گران قیمت و بسیار مناسب برای تبخیر بود. چه کسی هنوز می تواند 1500 دلار برای یک صفحه کلید هزینه کند؟ مگر اینکه به چندین زبان بنویسید و مرتباً از شخصیت های غیرمعمول استفاده کنید (ریاضیدانان یا نوازندگان را صدا بزنید) ، منطقی نیست. اما اگر شما هرگز آنقدر خوش شانس بودید که آن را ببینید ، وجود داشت.

از دیگر نمونه های طراحی صفحه کلید آینده نگر می توان به ThinkPad X1 Fold لنوو اشاره کرد که از یک نمایشگر تاشو در اندازه کامل استفاده می کند و می تواند به عنوان صفحه کلید عمل کند. دکمه های قابل برنامه ریزی Razer در لپ تاپ های بازی خود (آنها این ایده را رد کردند) و صفحه لمسی Apple MacBook که از صفحه لمسی OLED برای میانبرهای زمینه استفاده می کند. با این حال ، کاربران قدرتمند از آن متنفر هستند زیرا هیچ واکنش لمسی وجود ندارد. یا چی میگی بدون صفحه کلید؟ تشخیص گفتار به مرور زمان به لطف هوش مصنوعی بهبود می یابد.

برخی می گویند QWERTY عقب است – و در کشورهای غیر انگلیسی زبان ، سخت است که نادیده بگیریم که QWERTY منطقی ترین نیست – اما اکثر مردم بیش از حد مشغول نوشتن در هر طرح مورد علاقه خود هستند نگران فکر کردن در مورد آن فقط از بچه هایی که تلفن های تخت خود را می شنوند بپرسید.

وام Machhead: آرتوف از طریق reddit

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme