[ad_1]

Facepalm: این اولین بار نیست که به نظر می رسد چندین غول فناوری پس از تمسخر اپل ، اقدام این شرکت را کپی کرده اند. جدیدترین شرکتی که احتمالاً دوست دارد سکوت کند شیائومی است که اخیراً تأیید کرد گوشی آینده Mi 11 فاقد شارژر در جعبه است.

اندکی پس از عرضه آیفون 12 در ماه اکتبر ، شیائومی با نوشتن در توییتر خود به عنوان آخرین شرکتی که به تمسخر اپل پیوست ، پیوست: “نگران نباشید ، ما با Mi 10T Pro چیزی را از قلم نگذاشتیم.” این پست شامل یک فیلم است جعبه تلفن با شارژر دیواری در داخل.

مدیر عامل شیائومی لی جون اکنون از پلت فرم رسانه های اجتماعی چین Weibo استفاده می کند تا فاش کند پیگیری Mi 11 شامل شارژر نخواهد بود. مانند اپل ، لی می گوید این تصمیم به دلایل زیست محیطی گرفته شده است.

وضعیت کمی شرم آور فقط مختص شیائومی نیست. رقیب اصلی گوشی اپل سامسونگ در ماه اکتبر با ارسال پستی در فیس بوک که شارژر گلکسی را برجسته می کند ، در کوپرتینو سایه افکنده است. اما شایعاتی مبنی بر اینکه کمپانی کره ای در حال بررسی عرضه لوازم جانبی است مدتهاست که منتشر می شود و حتی پس از حذف این پست تمسخرآمیز بدون هیچ توضیحی حتی بیشتر اتفاق می افتد.

البته ما قبلاً اینجا بوده ایم. تصمیم “جسورانه” اپل در مورد حذف جک هدفون از تلفن های خود ، قبل از اینکه تقریباً همه تولیدکنندگان این کار را بکنند ، توسط اکثر صنایع شکسته شد.

اپل ادعا می کند که با ارسال نکردن شارژر با آیفون 12 ، بیش از 2 میلیون تن کربن – معادل 450،000 ماشین – را کاهش می دهد. هر چیزی که به حفاظت از محیط زیست کمک کند باید مورد تحسین قرار گیرد ، اما با افزایش قیمت هدفون ، پس انداز به مصرف کنندگان منتقل نمی شود.[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر