شیائومی “دولت نظامی کمونیست چین” را توسط دولت آمریکا شناسایی کرده است

[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ در حالی که دونالد ترامپ به پایان دوره خود نزدیک می شود ، رئیس جمهور این غول چینی را تحت فشار قرار می دهد – اما این بار هواوی نیست. دولت خارج شده شیائومی ، سومین سازنده بهترین تلفن در جهان را به عنوان “یک شرکت نظامی کمونیستی چینی” معرفی کرده و آن را به لیست سیاه اضافه می کند که می تواند سرمایه گذاران آمریکایی را مجبور به عقب نشینی کند.

همانطور که رویترز متذکر می شود ، یک قانون در سال 1999 وزارت دفاع را ملزم به تهیه کاتالوگ شرکتهای تحت مالکیت یا کنترل ارتش آزادیبخش خلق می کند. تاکنون ، پنتاگون 35 شرکت از جمله سازنده تراشه SMIC به آنها اضافه کرده است.

هواوی نیز به دلیل تجارت زیرساخت های ارتباط از راه دور که برخی دولت ها را نگران می کند ، در این لیست قرار دارد.

Huawei و SMIC هم بخشی از “لیست موضوعی” وزارت بازرگانی ایالات متحده هستند که مانع از قرار گرفتن سازمان های آمریکایی در لیست سیاه شرکت ها بدون مجوز دولتی می شود. از این رو فقدان Google Apps و سخت افزار در ایالات متحده در جدیدترین تلفن های Huawei است.

شرکتهایی که اخیراً اضافه شده اند مشمول ممنوعیت سرمایه گذاری خواهند شد که سرمایه گذاران آمریکایی را مجبور می کند سهام خود را در 11 نوامبر 2021 بفروشند – مشروط بر اینکه دولت بایدن این دستور را لغو نکند.

شیائومی که سال گذشته به ثبت مرور ناشناس در شبکه مصرف کننده متهم شد ، در حال حاضر سومین سهم بزرگ بازار تلفن های هوشمند را به خود اختصاص داده است ، طبق IDC رتبه یک را از سامسونگ و بعد از هواوی را در رتبه دوم قرار داده است.

شیائومی در بیانیه ای برای The Verge گفت: “مطابق با قوانین و مقررات مربوطه حوزه های قضایی محل کار خود عمل می کند.” سخنگو ادعا می کند که شیائومی “متعلق به ارتش چین نیست ، تحت کنترل یا وابسته نیست و” یک شرکت نظامی کمونیست چین “نیست که تحت NDAA تعیین شده باشد [National Defense Authorization Act]. “

این شرکت پیامدهای این تصمیم را قبل از اقدام بررسی می کند.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme