[ad_1]

چه اتفاقی افتاده؟ شیائومی پس از آنكه دولت دونالد ترامپ این شركت را “شركت نظامی كمونیست چینی” نامید و آن را در لیست سیاه قرار داد ، از دولت آمریكا شکایت می كند كه این امر می تواند سرمایه گذاران آمریكایی را مجبور به انصراف كند. این غول گوشی های هوشمند یکی از 9 شرکت چینی بود که در 15 ژانویه ، درست چند روز قبل از روی کار آمدن جو بایدن ، به لیست سیاه پنتاگون اضافه شد.

قانونی در سال 1999 وزارت دفاع را ملزم به تهیه کاتالوگ شرکتهای تحت مالکیت یا کنترل ارتش آزادیبخش خلق کرد. تاکنون ، پنتاگون 35 نام از جمله سازنده تراشه SMIC و هواوی به آنها اضافه کرده است.

شرکت های موجود در این لیست مشمول دستور اجرای نوامبر سال 2020 هستند که آمریکایی ها را از تجارت یا سرمایه گذاری در این شرکت ها منع می کند. وی همچنین به آمریکایی های دارای دارایی دستور داد سهام خود را ظرف یک سال بفروشند.

روز جمعه ، شیائومی با طرح یک دادخواست علیه وزارت خزانه داری آمریکا در دادگاه منطقه کلمبیا به آن پاسخ داد. او ادعا می کند که این نامگذاری “خلاف قانون اساسی است ، زیرا Xiaomi را از آزادی و حقوق مالکیت بدون قانون مناسب محروم می کند.” به همین ترتیب ، این ماده پنجم متمم قانون اساسی ایالات متحده را نقض می کند. شیائومی همچنین ادعا می کند که ممنوعیت سرمایه گذاری “خسارت جبران ناپذیری” به شرکت وارد خواهد کرد.

در این پرونده آمده است: “با قطع شیائومی از بازارهای سرمایه ایالات متحده ، تعریف و محدودیت های مربوطه توانایی شرکت در انجام ، توسعه و تأمین مالی تجارت ، فروش محصولات آن ، حفظ و توسعه روابط تجاری خود و استخدام و بازداشت کارمندان را مختل خواهد کرد.” . سهام این شرکت از زمان اضافه شدن به لیست تا 14 درصد کاهش یافته است.

شیائومی بارها ارتباط با دولت یا ارتش چین را رد کرده است. این شرکت می گوید: “این شرکت تأیید می کند که متعلق به ارتش چین نیست ، تحت کنترل یا وابسته نیست و” یک شرکت نظامی کمونیستی چینی “نیست که تحت NDAA تعیین شده باشد.”

شیائومی در Q4 (43.3 میلیون) سومین تعداد فروش تلفن هوشمند را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این ، بیشترین رشد به صورت سالانه (32 درصد) مشاهده شد. هواوی ، که در همان لیست سیاه و در فهرست نهادهای وزارت بازرگانی ایالات متحده قرار دارد ، شاهد کاهش 42.4 درصدی حمل و نقل تلفن نسبت به سال گذشته بوده است.

[ad_2]

منبع: tanha-news.ir

ایندکسر